sobota, 20 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Nowa strategia Firmy Valtra

spot_img

Większość nowoczesnych trendów w technice zmierza do uwzględnienia potrzeb związanych z redukcją nadmiernego obciążenia naszej planety technologicznymi odpadami. Podobną drogę obrała też Firma Valtra, która stawia między innymi na regenerację i przedłużanie żywotności maszyn i podzespołów. 

W związku z tym wszystkie regenerowane części dostarczane i montowane przez lokalnych dealerów Valtry objęte są  roczną gwarancją na części i robociznę. Natomiast specjaliści z firmowych centrów regeneracyjnych Valtry w Suolahti i Linnavuori zajmują się odbudową skrzyń biegów, silników i układów wtrysku paliwa. Działania te prowadzi się na bieżąco i zgodnie z najnowszymi technicznymi standardami. 

Oszczędność czasu i pieniędzy

Dodatkową korzyścią dla rolników jest oszczędność czasu, a  wymiana całej skrzyni biegów, silnika, pompy paliwa czy zestawu wtryskiwaczy prowadzona jest modułowo. Pracownicy firmy Valtra w dogodnym dla rolników terminie dokonują wymiany zużytego podzespołu na nowy. W tym przypadku rolnik musi sprowadzić swój ciągnik we wskazane przez firmę miejsce. Tam zużyta cześć zastępowana jest  częścią po regeneracji. Przy czym dzieje się to w standardowo określnym czasie. Specjaliści z Firmy AGCO Reman, którzy zajmują się powyższym procesem zapewniają, że koszt zregenerowanych podzespołów to zwykle od 60 do 70 procent kosztu równoważnej nowej części. 

Dobre dla środowiska

Dodajmy, że regeneracja części to spora oszczędność naturalnych zasobów. Zregenerowane komponenty maszyn rolniczych poddawane są drobiazgowej kontroli jakości, a ich ponownie wykorzystywane o około 85 procent zmniejsza zużycie materiałów i energii w stosunku do produkcji nowych podzespołów. Przy czym ważną dla użytkowników informacją jest to, że wszystkie zużywające się części, takie jak uszczelki i łożyska standardowo wymienia się na nowe.

Jakościowo jak nowe

W efekcie np. przekładnie firmy Valtra po regeneracji są niedrogą i szybką alternatywą dla napraw. Każda z nich jakością dorównuje nowym podzespołom. Koszt to około 60 procent ceny porównywalnej, nowej przekładni. Valtra oferuje obecnie około 120 typów zregenerowanych przekładni – nawrotnych i typu Powershift, łącznie z przeznaczonymi dla serii N i T, serii 6000 i 8000 oraz serii A i 100. Fabryka AGCO Power w Finlandii regeneruje każdego roku około 1000 silników. AGCO Power oferuje silniki po regeneracji dla niemal wszystkich swoich modeli. Przy czym, gwarancja fabryczna jest taka sama, jak w przypadku nowego silnika. 

Źródło i foto: Materiały Firmy Valtra

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x