środa, 17 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Valtra G135 zdobywcą iF Design Award

spot_img

Najnowsza Valtra serii G, wprowadzona na rynek w zeszłym roku, nadal cieszy się uznaniem. G135 to jedyny ciągnik, który został nagrodzony w tegorocznym konkursie if Design Award. Członkowie jury pochwalili model G135 jako najlepszy zestaw w swojej kategorii. Już wcześniej w tym roku seria G zdobyła także nagrodę Red Dot Design Award 2021 w konkursie Red Dot: Seria nagród Product Design dla tego samego modelu G135.

„Muszę przyznać, że zwycięstwo, przy tak silnej rywalizacji, konkursu iF Design Award występując z zupełnie nowym ciągnikiem Valtra G135 jest naprawdę oszałamiające. Nigdy wcześniej żadna ta sama maszyna nie zdołała zdobyć nagrody zarówno w konkursie Red Dot, jak i iF design Awards, jednak tak się właśnie stało w 70. rocznicę Valtry, która niezaprzeczalnie jest piękną wisienką na torcie!” komentuje Kimmo Wihinen, Menedżer ds. Industrial Design & User Experience w firmie Valtra.

Jury uznało G135 za szczególnie innowacyjny model w dziedzinie projektowania, który wyróżnia się z tłumu wspierając markę Valtra. Valtra serii G to mały gigant, kompaktowy ciągnik wielofunkcyjny, który można bez wysiłku wygodnie obsługiwać podczas wykonywania zadań. Seria G łączy w sobie kompaktowe rozmiary ze zwinnością i nowoczesnym designem. Seria G to także doskonały ciągnik do prowadzenia prac z ładowaczem czołowym. Jury doceniło jednocześnie łatwość obsługi ciągnika.

„Było nam również szczególnie miło, że jury chwaliło nie tylko udany i niepowtarzalny projekt serii G, ale także jego funkcjonalność. Docelowo są to maszyny robocze, a my naprawdę dużą wagę przywiązujemy do użyteczności i wydajności pracy, co ma także duży wpływ na codzienne życie i pracę naszych klientów. Na przykład bardzo niska osłona silnika, wąska rama przednia, duże panoramiczne okno i łatwy w obsłudze interfejs to nie tylko względy konstrukcyjne. Przede wszystkim kwestie te przyczyniają się do stworzenia zwinnego, kompaktowego i wydajnego ciągnika z ładowaczem czołowym”, mówi Wihinen, zwracając uwagę na znaczenie designu.

Zaraz po premierze w 2020 roku seria G otrzymała tytuł Ciągnika Roku 2021. Kabina ciągnika wyróżnia się również innym nagradzanym projektem; chodzi o podłokietnik Valtra SmartTouch, który wcześniej uhonorowano nagrodami Red Dot Design Award oraz iF Design Award.

Dostawy nowej serii G firmy Valtra idą pełną parą w Europie, a klienci mogą zobaczyć wielokrotnie nagradzany ciągnik u dealerów Valtry lub w wirtualnym salonie Valtra pod adresem showroom.valtra.com/pl. 

Źródło: informacja prasowa 

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x