środa, 17 lipca, 2024
spot_img

Nowa seria maszyn marki Joskin

spot_img

Na początku roku firma JOSKIN wprowadziła na rynek nową ofertę o nazwie Advantage. Przy czym postawiła na produkcję doskonale wyposażonych maszyn w limitowanych seriach, które proponuje po bezkonkurencyjnych cenach, dzięki czemu temu belgijskiemu producentowi udało się – po raz kolejny – zrewolucjonizować cały rynek rolniczy… A może to dopiero początek?

 

W 1968 r. JOSKIN postawił sobie za cel udostępnienie, w jak najszerszym zakresie, środków do prowadzenia wydajnej, zrównoważonej i rentownej pracy na roli. Kierując się tym ambitnym celem, firma nie przestawała uważnie śledzić potrzeb konsumentów, a także stale optymalizowała swoją działalność, aby jak najlepiej zaspokoić to zapotrzebowanie.

Po 50 latach istnienia, sądząc po najnowszym przykładzie, wydaje się, że ambicje firmy nic nie straciły ze swojego rozmachu. Doskonale rozumie ona rynek rolny, który jest coraz bardziej ukierunkowany na sprawność technologiczną i coraz bardziej zaniedbuje zwykłych rolników – widząc to, JOSKIN nie mógł pozostać bezczynny.

Grupa zatem ciągle inwestuje, mając na celu pełną modernizację swoich zakładów, by ograniczyć koszty produkcji poprzez zwiększenie i racjonalizację zdolności produkcyjnych. W 2018 roku, przy okazji bardzo głośnej jubileuszowej kampanii reklamowej, wykazała, że jest w posiadaniu atutu, którego może pozazdrościć jej każdy producent, jakim jest produkcja seryjna! Uznano więc, że w 2019 roku wybiła godzina, aby ten atut przełożył się na korzyści dla całego rynku i wylansowano ofertę o nazwie Advantage.

Nowa, wprowadzona w styczniu, oferta daje wszystkim użytkownikom, zniechęconym wysokimi cenami i złożonością niektórych maszyn istniejących na rynku, możliwość nabycia łatwo dostępnego, prostego w obsłudze i wydajnego sprzętu. Pozwalają na to oszczędności uzyskane dzięki procesowi produkcji seryjnej (mniejsze koszty własne wskutek zakupu surowców po niższej cenie i lepsze wykorzystanie mocy produkcyjnych – przyp.red.); sprawiły one, że JOSKIN może wyposażyć każdą maszynę z nowej oferty w opcje wysokiej klasy, takie na które jest największy popyt na rynku. W ten sposób każda maszyna Advantage jest w pełni wyposażona i oferowana w bezkonkurencyjnej cenie.

W naszej opinii zasadnicze znaczenie ma fakt, że dzięki postępom w zakresie produkcji możemy zapoczątkować nową epokę i proponować na bieżąco nowe oferty, które stanowią uzupełnienie oferty podstawowej – wyjaśnia Valéry Bailly, dyrektor handlowy firmy JOSKIN.

Nawiązując do nazwy serii Advantage, chcieliśmy, aby wszystkie korzyści wypracowane przez nas w procesie wytwarzania sprzętu były odczuwalne bezpośrednio przez konsumenta – dodaje nasz rozmówca.

W ten sposób, za cenę maszyny standardowej, odbiorca może nabyć pojazd wyposażony w liczne opcje, który będzie mógł dostosować do warunków występujących w jego gospodarstwie. Każdy model ma przygotowanie do dodatkowego wyposażenia, można go również doposażyć pod kątem indywidualnych potrzeb. Dzięki standaryzacji części i podzespołów marki JOSKIN, w każdej chwili możliwa jest adaptacja w zależności od zapotrzebowania – mówi dyrektor handlowy firmy.

NATYCHMIASTOWY SUKCES W SKALI MIĘDZYNARODOWEJ

Projekt „Advantage”, początkowo dotyczący jednego produktu, szybko znalazł odbiorców i zyskał uznanie na międzynarodowym rynku maszyn rolniczych. Trzeba przyznać, że wprowadzając do sprzedaży wóz asenizacyjny MODULO Advantage o pojemności 11 000 l i rampę rozlewającą o szerokości 7,5 m, producent potrafił wywrzeć mocny efekt! Od razu po prezentacji zestaw ten zyskał jednogłośne uznanie prasy, która opisała go jako maszynę przystępną, pozwalającą uzyskać wysoką wydajność nawożenia w połączeniu z maksymalną prostotą. Niedługo potem wóz został nagrodzony tytułem «Maszyna Roku 2019» na targach SIMA w Paryżu, w lutym bieżącego roku.

Dzięki temu sukcesowi firma stopniowo rozszerzała tę serię sprzętu o inne sprawdzone pozycje. Takie hity standardowej oferty marki JOSKIN jak przyczepa DRAKKAR, rozrzutnik TORNADO3, wóz VOLUMETRA, wywrotki Trans-KTP i Trans- CAP czy spulchniarki SCARIFLEX, też zostały opracowane w wersji Advantage. Założenie było jednoznaczne – każde zapotrzebowanie powinno być wzięte pod uwagę, tak aby wszyscy na tym zyskali! Valéry Bailly, z lekkim przymrużeniem oka, mówi, że opracowanie tej serii produktów najkrócej można by określić słowami maszyna dla każdego, korzyść dla wszystkich!

 

KATALOG UZUPEŁNIANY O NOWOŚCI

Mając na celu zaspokojenie maksymalnej liczby oczekiwań, firma oczywiście bierze pod uwagę zmiany zachodzące w rolnictwie i w przepisach obowiązujących w poszczególnych regionach świata. Aby to zrobić jak najlepiej, bez wahania podjęto decyzję o włączeniu wielu nowych produktów do serii Advantage. Najnowszym przykładem jest rozszerzenie jej o wóz asenizacyjny MODULO2 XXL. Mając pojemność

20 000 litrów, koła o dużej średnicy oraz liczne opcje i przygotowania wysokiej klasy, nowa wersja tego produktu cechuje się zaletami klasycznego wozu MODULO, jak wytrzymałość, zwrotność czy wyjątkowa łatwość obsługi, jest jednak dostosowana do potrzeb dużych gospodarstw. Dzięki tej nowości JOSKIN zamierza rozszerzyć swoją obecność w takich krajach jak na przykład Polska.

Logicznie rzecz biorąc, spełnienie wszystkich oczekiwań wymaga złożonej oferty, wydaje się jednak, że Grupa JOSKIN znalazła na to sposób, odpowiednio dostosowując projekt Advantage.

Wyszliśmy od jednego produktu, a obecnie dysponujemy ofertą liczącą niemal 20 pozycji – wyjaśnia Valéry Bailly.

Zależy nam na jasnym przekazie, rentowności, ale także na atrakcyjności, postanowiliśmy więc produkować maszyny Advantage tylko w limitowanych seriach. W ten sposób możemy zachować przejrzysty katalog i uzupełniać go na bieżąco, dodając kolejne nowości z sezonu na sezon. Z zasady obsługujemy wszystkich według kolejności. Przy ograniczonych seriach, może to budzić pewne obawy, ale takie rozwiązanie pozwala nam zachować wysoki wskaźnik atrakcyjności i utrzymać dużą rotację w ramach naszej oferty. Na przykład aktualnie zapasy niektórych serii są już wyczerpane lub na wyczerpaniu, jednak nasi klienci bardzo dobrze wiedzą, że jeden pakiet produktów zawsze zastąpi następny. A zatem oni pierwsi na tym korzystają! – podsumowuje dyrektor handlowy.

Wydaje się, że zgodnie ze swoim zwyczajem Grupa JOSKIN zapoczątkowała nową rewolucję w branży rolniczej. Więcej informacji na temat serii Advantage znajduje się na www.joskin.com/advantage !

 

mat. prasowe Joskin

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników