poniedziałek, 26 lutego, 2024

Nowa generacja przystawek Claas Orbis

spot_img

Claas przedstawia nową generację przystawek do kukurydzy Orbis, opartych na sprawdzonej kombinacji dużych i małych tarcz. Technologia ta zapewnia optymalny przepływ materiału oraz wysoką wydajność. W nowych przystawkach Orbis pojawiły się również zaprojektowane na nowo wsporniki typu T ramy wahliwej, mające zredukować masę przy jednoczesnym podniesieniu trwałości tych elementów. Nowością jest również funkcja składania, pozwalająca na przygotowanie przystawki do pracy w zaledwie kilka sekund.

Orbis 600 SD i Orbis 750

Nowe przystawki występują w szerokości 6 m (600 SD) oraz 7,5 m (750). W środkowej części przyrządu znajdują się duże tarcze, odpowiedzialne za optymalny przepływ materiału, a także rewersowanie. W mniejszym, 6-metrowym wariancie, na segmentach zewnętrznych pracują dwie małe tarcze (SD – Small Disc), natomiast w wersji Orbis 750 zabudowano kombinację dużej tarczy z zewnątrz oraz małej tarczy wewnątrz. W ten sposób, niezależnie od szerokości maszyny, generowany jest sprawdzony, klinowy przepływ materiału. W stosunku do poprzedniej generacji zmienione zostały również rozdzielacze, a także noże – o nowym sierpowatym kształcie.

 

Wahliwa rama ze wspornikami typu T

Nowa koncepcja ramy wahliwej pozwala na centralne doprowadzenie materiału do walców zgniatających Jaguar. W zależności od potrzeb i warunków kąt zawieszenia ramy można ustawić w jednej z dwóch pozycji. Takie rozwiązanie pozwala optymalnie dopasować maszynę do warunków pracy na mokrym podłożu, ponieważ kąt cięcia jest taki sam mimo zapadania się przednich kół sieczkarni. Standardem w przystawce Orbis 750 oraz opcją w mniejszym modelu jest system Auto Contour. Zapewnia on aktywne sterowanie kompensacją poprzeczną i zapewnia jednakową wysokość ścierniska na całej szerokości roboczej. Wspomniane wsporniki typu T stanowią podparcie dla przeniesienia napędu i wraz z nową konstrukcją ramy umożliwiają równomierne cięcie bez gromadzenia się zanieczyszczeń. Są one ponadto hartowane w procesie tłoczenia, co znacznie podnosi ich walory użytkowe.

Nowa, szybsza funkcja składania

Całkowicie od nowa zaprojektowano funkcję składania przystawki Orbis, aby maksymalnie skrócić czas przygotowania do pracy. System ten różni się w zależności od szerokości. W węższej wersji boczne segmenty składają się równomiernie do środka, natomiast w wersji 7,5-metrowej symetrycznie jedna nad drugą. Po złożeniu przystawki widoczność z kabiny operatora pozostaje na dobrym poziomie, co sprawia, że jazda po drogach nie nastręcza problemów. Szerokość po złożeniu obu przystawek wynosi 3 m co dopuszcza je do normalnego ruchu drogowego. Ponadto na potrzeby transportu drogami publicznymi oba modele są dostępne ze zintegrowanym systemem obsługiwanym z kabiny, po aktywowaniu którego dwa koła przejmują na drodze główny ciężar przystawki. Pozwala to zachować dopuszczalne obciążenie przedniej osi. System kompensacji drgań zapewnia wygodną jazdę z prędkościami do 40 km/h.

Perfekcyjna jakość sieczki

Projekt układu napędowego jest idealnie dopasowany do współpracy z sieczkarnią Jaguar 900 oraz 800. Prędkość przystawki można przełączać między dwoma biegami. Dodatkowo trzy przełożenia na bębnie zasilającym umożliwiają optymalizację przepływu materiału. Funkcja automatyczna dla zmiennego napędu przyrządów roboczych w sieczkarni Jaguar 9o0 zapewnia wygodne dopasowanie przepływu materiału z miejsca operatora. W celu ułatwienia konserwacji i obniżenia kosztów serwisowania okres wymiany oleju w przekładni został wydłużony do 2500 godzin lub 5 lat. Ponadto każda przystawka Orbis jest fabrycznie wyposażana w moduł komunikacyjny, który przekazuje dane i zapisuje ustawienia w sieczkarni Jaguar. Co istotne, również po zmianie przystawki, dane te nie są tracone.

 

spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x