czwartek, 8 czerwca, 2023

Marcowa rejestracja przyczep

spot_img

W marcu rolnicy kupili i zarejestrowali wg danych z CEPiK 578 szt. nowych przyczep rolniczych. Jest to o 329 szt. mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Natomiast w pierwszym kwartale tego roku zarejestrowano w sumie 1534 szt. nowych przyczep rolniczych. Jest to o 507 szt. mniej niż w tym samych okresie w 2022 roku. Wynik ten oznacza spadek rok do roku o 24,8%.

Na pierwszym miejscu z ilością 543 szt. zarejestrowanych nowych przyczep jest firma Pronar. Porównując to do roku ubiegłego to aż o 291 szt. mniej zarejestrowanych przyczep. Oznacza to spadek ilościowy rejestracji przyczep marki Pronar o 34,9%. Udział rynkowy tego producenta na koniec marca wynosi 35,4%. Na drugim miejscu jest marka Metal-Fach ze 155 rejestracjami i udziałami 10,1%. Natomiast na trzecim miejscu uplasowała się marka Metaltech. Jej udział rynkowy jest określony 8,4% i 129 szt. zarejestowanych przyczep. Marka Wielton zajmuje czwartą pozycję – 114 szt. zarejestrowanych przyczep i 7,4% udziałów rynkowych.

Patrząc przez pryzmat rejestracji w województwach to na pierwszym miejscu po trzech pierwszych miesiącach 2023 roku, jest woj. mazowieckie z ilością 216 szt. zarejestrowanych przyczep. Na drugim jest woj. wielkopolskie, gdzie zarejestrowano 199 przyczep. Natomiast trzecie miejsce należy do woj. lubelskiego, gdzie zarejestrowano 182 szt. nowych przyczep rolniczych.

Krzysztof Grzeszczyk
Krzysztof Grzeszczyk
Redaktor Naczelny, technika. Posiadam własne gospodarstwo rolne o profilu roślinnym i zwierzęcym, pochodzę z rodziny rolniczej i całe życie związany jestem z rolnictwem.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x