sobota, 24 lutego, 2024

Marcowa rejestracja ciągników

spot_img

Z podsumowania przez agencję Martin&Jacob wynika, że w marcu rolnicy kupili i zarejestrowali niemal 1200 nowych ciągników. Było ich dokładnie 1191 szt. Porównując te dane z wynikami sprzed miesiąca widać lepszy rezultat, jednak w dalszym ciągu obserwujemy nieznacznie gorsze wyniki w porównaniu z 2021 rokiem.

Od stycznia zarejestrowano 2716 nowych ciągników rolniczych. Marzec był zdecydowanie najlepszym miesiącem z pierwszego kwartału. Największą liczbą zarejestrowanych ciągników, bo aż 218 szt. może się pochwalić marka New Holland. Daje to marce udział rynkowy 18,3%.

Na drugim miejscu uplasowała się marka John Deere z ilością 163 rejestracji, a udział rynkowy wynosi 13,69%. Trzecie miejsce należy do marki Kubota. Zarejestrowano 135 pomarańczowych ciągników z Japonii. 

Pomimo tego, że rynek zamknął się mniejszym wynikiem niż przed rokiem, to nie wszystkie marki odnotowywały straty. Farmtrac jest firmą, która – obok John Deere – wyraźnie poprawiła swoją sprzedaż poprawiając swoje wyniki z ubiegłego roku o 34 sztuki (+ 37 proc.). Równie dobrze radziły takie marki jak Lovol (+ 28 szt. | +116 %) i Claas (+ 15 szt. | +14 %). Udział rynkowy po pierwszym kwartale roku dla marki New Holland jest szacowany na 18, 58%.

Fot. K. Grzeszczyk

spot_img
Krzysztof Grzeszczyk
Krzysztof Grzeszczyk
Redaktor Naczelny, technika. Posiadam własne gospodarstwo rolne o profilu roślinnym i zwierzęcym, pochodzę z rodziny rolniczej i całe życie związany jestem z rolnictwem.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x