piątek, 14 czerwca, 2024
spot_img

Już niedługo Amazone rozszerzy swoją ofertę produktów!

spot_img

Firma Maschinenfabrik Schmotzer GmbH przekaże od 01.01.2019 r. grupie Amazone dział produktów związany z techniką uprawy międzyrzędowej.

 

Amazone poszerzy ofertę

Dzięki przejęciu, Amazone jako producent maszyn rolniczych i komunalnych rozszerzy swoją ofertę produktów o technikę uprawy międzyrzędowej. Produkcja maszyn do uprawy międzyrzędowej będzie odbywać się w zakładzie w Bad Windsheim. Wszyscy pracownicy zostaną przejęci przez nowe przedsiębiorstwo Schmotzer Hacktechnik GmbH & Co. KG, będące w 100% spółką grupy Amazone. Firma Schmotzer Hacktechnik będzie samodzielnie realizować wszystkie obowiązki związane z dystrybucją i obsługą klienta. Urządzenia będą w dalszym ciągu sprzedawane pod marką Schmotzer.

Nowe przedsiębiorstwo będzie związane i aktywnie wspierane przez Ferdinanda Wahl’a, wieloletniego wspólnika zarządzającego spółki Maschinenfabrik Schmotzer GmbH.

 

Uprawa międzyrzędowa i jej rozwój na świecie

Przejęcie programu techniki uprawy międzyrzędowej firmy Schmotzer, posiadającej wiodącą technologię w tym segmencie rynku, postrzegany jest przez dyrektorów zarządzających Amazone Christian Dreyer i dr Justus Dreyer jako ważny krok do rozbudowy kluczowej kompetencji Amazone, jaką jest uprawa roślin. Technika uprawy międzyrzędowej ponownie jest w centrum zainteresowania światowych specjalistów: „Motyka przeżywa odrodzenie po trzydziestu latach bycia w cieniu w dużych gospodarstwach rolnych niezwiązanych z rolnictwem ekologicznym. Na pierwszym planie obok mechanicznego zwalczania chwastów znajdują się pozytywne aspekty uprawy międzyrzędowej dotyczące struktury gleby, wzrostu korzeni i mobilizacji składników odżywczych”, stwierdzają dyrektorzy zarządzający.

Firma Schmotzer produkuje narzędzia do uprawy międzyrzędowej od 1922 r. Zmiana myślenia w rolnictwie umożliwia od lat nieustanny rozwój tego sektora produktów. „Cieszę się, że znalazłem w Amazone wymarzonego partnera, aby dalej rozwijać ten dział”, podkreśla Ferdinand Wahl.

 

Wysoka wydajność dzięki systemom kamer i kierowania

Ferdinand Wahl, wieloletni wspólnik zarządzający spółki Maschinenfabrik Schmotzer GmbH wyjaśnia przyczyny, które uniemożliwiały przebicie się techniki uprawy międzyrzędowej w ostatnich dziesięcioleciach: „Podczas gdy intensywnie wykorzystywane są zalety uprawy roślin w rolnictwie ekologicznym, dotychczas wady związane z techniką produkcji oraz ekonomiką pracy i kosztów w rolnictwie konwencjonalnym hamowały zastosowanie techniki uprawy międzyrzędowej. Dzięki postępom technicznym, jak np. połączenie pielnika z systemem kamer i kierowania, które dopiero w ostatnich latach znalazły praktyczne zastosowanie, możliwe jest obecnie osiągnięcie większej wydajności podczas uprawy w znacznie bardziej konkurencyjnych kosztach w przeliczeniu na hektar”.

 

Duży potencjał zintegrowanej uprawy

„Konkretnie rzecz biorąc, zauważamy duży potencjał międzynarodowej techniki uprawy międzyrzędowej w zintegrowanej uprawie roślin, która zyskuje coraz większe znaczenie na świecie. Połączenie techniki uprawy międzyrzędowej z nawożeniem płynnym i docelowym lub selektywnym zastosowaniem środków ochrony roślin w jednym przejeździe roboczym, otworzy praktyce w przyszłości kolejne możliwości optymalizacji uprawy roli. Również w tym segmencie maszyn chcemy przejąć rolę lidera innowacji” – podkreślali Christian i dr Justus Dreyer przedstawiając perspektywy dla Amazone.

 

Kilka słów o firmie Amazone

Grupa przedsiębiorstw Amazone osiągnęła w roku gospodarczym 2017 skonsolidowany łączny obrót w wysokości 457 mln EUR i zatrudnia około 1850 pracowników, wśród których znajduje się 130 uczniów zawodu. Udział eksportu wynosi około 80%. Jesienią 2016 roku w związku z przejęciem produkcji pługów firmy Vogel & Noot w węgierskiej miejscowości Mosonmagyaróvár firma Amazone znacznie rozszerzyła zarówno swoją ofertę produktów, jak i portfolio firmy współpracującej.

źródło, fot. Amazone

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników