wtorek, 23 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

John Deere zaprezentował maszyny na największych targach budowlanych

spot_img

Podczas odbywających się w dniach 8-14 kwietnia targów Bauma w Monachium John Deere zaprezentował wybrane maszyny budowlane – w tym równiarki samobieżne, które będą sprzedawane przez niemieckie firmy handlowe i serwisowe Wirtgen Group oraz przez francuską firmę handlowo-serwisową Wirtgen France SAS. Po raz pierwszy na stoisku Wirtgen Group zostało zaprezentowanych 14 maszyn John Deere.

John Deere przejął Wirtgen Group w grudniu 2017 roku.

„Nasze silne relacje z Wirtgen Group i ich doświadczenie z uczestnictwa w poprzednich edycjach targów Bauma pozwalają nam wprowadzać maszyny budowlane John Deere do szerszego grona globalnych klientów” – powiedział David Thorne, wiceprezes ds. Sprzedaży i marketingu w grupie Budownictwa i Leśnictwa John Deere. „Wierzymy, że będą oni pod wrażeniem jakości i innowacyjności, które wkładamy w każdą z naszych maszyn, a z kolei klienci docenią szeroką gamę produktów, w tym bardzo popularnych równiarek, które obecnie wprowadzamy na wybrane rynki europejskie. ”

 

Równiarki samojezdne 672GP SmartGrade™ i 622GP

Maszyny do robót ziemnych John Deere, równiarki samojezdne 622GP i 672GP cieszą się rosnącym zainteresowaniem m. in. w segmencie budownictwa drogowego. Wkrótce będą sprzedawane w Niemczech i we Francji przez oddziały Wirtgen Group. Model 622GP został zaprezentowany podczas ostatnich targów Bauma.

Zarówno modele 622GP, jak i 672GP wyposażone są w napęd na sześć kół i oszczędne silniki wysokoprężne John Deere FT4 (6,8 l i 9,0 l), o mocy odpowiednio 227 KM (169 kW) i 255 KM (190 kW). Dzięki napędowi na sześć kół i automatycznej blokadzie mechanizmu różnicowego maszyny cechują się lepszą przyczepnością, co w trudnych warunkach terenowych lub podczas pracy na rowach odwodnieniowych lub skarpach zwiększa komfort operatorów.

Model 622GP z lemieszem profilowym charakteryzuje się wysokością 3,66 metra i waży 19 078 kg, podczas gdy 672 GP z lemieszem profilowym o długości 4,27 m – posiada ciężar dokładnie 19 976 kg.

 

Oba modele Grade Pro (GP) są wyposażone w wygodne podwójne joysticki z dźwignią sterującą i standardową kierownicą, automatyczny powrót na kierunek wprost, wysokiej rozdzieczości kamerę cofania, tylny zrywak/wertykulator, przedni lemiesz spycharki, 16 świateł LED oraz system Automation Suite pomagający operatorom zwiększyć wydajność pracy, zmniejszając liczbę elementów sterujących niezbędnych do wykonywania typowych zadań.

Równiarki samojezdne John Deere mają konstrukcję „otwartej struktury”, dzięki czemu klienci mogą korzystać ze swoich ulubionych systemów kontroli nachylenia. Wszystkie modele GP są również standardowo wyposażone w system automatycznej kontroli nachylenia poprzecznego, co ułatwia utrzymywanie stałego nachylenia, umożliwiając operatorom tylko kontrolę jazdy, podczas gdy maszyna automatycznie dostosowuje nachylenie lemiesza profilowego.

Podczas targów John Deere pokazał też równiarkę 672GP SmartGrade ™, model obecnie sprzedawany tylko w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W odróżnieniu od modelu 672GP, który będzie sprzedawany w Niemczech i we Francji, posiada on w pełni zintegrowany, bezstopniowy system kontroli nachylenia 3D.

 

 

Koparki E210 LC i E360 LC

Targi Bauma w Monachium były także okazją do premiery koparek E210 LC i E360 LC Series-II. Te dwa modele są częścią linii 10-ciu modeli koparek John Deere produkowanej w zakładzie w Tianjin w Chinach i są sprzedawane w Chinach, Rosji i częściach Azji Południowo-Wschodniej. Ulepszenia serii II obejmują zmodernizowane kabiny z wygodnym fotelem pneumatycznym oraz intuicyjny monitor dotykowy o przekątnej 17,8 cm z wielojęzycznym interfejsem. Maszyny są również wyposażone w nowe silniki, całkowicie nowy inteligentny układ hydrauliczny, który zapewnia wyjątkową płynność ruchów maszyny i sterowalność, a także zwiększoną siłą kopania o 12 proc. oraz poprawioną trwałość i funkcje serwisowe. Produktywność zwiększa również nowa gama łyżek z ultrawysokiej jakości stali.

E210 LC ma ciężar roboczy 22 200 kg z maksymalną głębokością kopania 6700 mm. Większa waga E360 LC to aż 37 800 kg, a maksymalna głębokość kopania to 7660 mm. Oba modele wyposażone są w uszczelniony moduł aktywujący funkcje maszyny, wewnętrznie zgrzewane przegrody wysięgnika dla maksymalnej wytrzymałości, trwałe układy chłodzenia i smarowane tuleje cylindrów silnika dla zapewnienia długiej żywotności.

 

Ładowarki kołowe 624L i 944K

Wprowadzona niedawno ładowarka kołowa 624L ma pojemność łyżki od 2,3 do 4,0 metrów sześciennych i została przedstawiona na Baumie ze standardowym wysięgnikiem Z-bar. Wysięgniki Z-bar dostępne w wersjach High-Lift i High-Lift Plus pomagają sprostać wymaganiom wysokości podnoszenia różnych zastosowań. Dla klientów, którzy potrzebują maksymalnej widoczności swojego narzędzia roboczego, dostępne jest również połączenie nośnika narzędzi. Sterowanie elektrohydrauliczne umożliwia wiele wygodnych funkcji, takich jak: automatyczna wibracja łyżki do dokładnego pomiaru materiału z łyżki, miękkie hydrauliczne ograniczniki dla większego komfortu i wiele ustawień wstępnych, które możemy modyfikować.

Podczas targów na odwiedzających czekała także największa ładowarka kołowa John Deere 944K. Jest to jedyna ładowarka w swojej klasie, która ma hybrydowo-elektryczny układ napędowy. Każde koło posiada wysoce niezawodny silnik elektryczny. Pojemność łyżki 944K wynosząca 7,65 metra sześciennego jest idealna do zastosowań w klasie produkcyjnej, takich jak ładowanie skał w kamieniołomie.

Maszyny te dostępne są głównie w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Inne maszyny

John Deere zaprezentował podczas targów Bauma również sześć innych maszyn sprzedawanych na różnych rynkach międzynarodowych poza Europą, w tym:

  • Wozidło przegubowe 460E
  • Spycharki gąsienicowe 950K PAT SmartGrade i 1050K
  • Koparko-ładowarkę 315SL
  • Mini-Ładowarki kołowe 312GR, 318G i 324G
  • Mini-Ładowarkę gąsienicową 333G

 

Centrum technologii John Deere

W centrum technologicznym John Deere na targach Bauma zaprezentowano kilka zaawansowanych technologii sprzętu budowlanego, w tym prezentacja korzyści zintegrowanego systemu kontroli jakości John Deere SmartGrade i przewagę ponad standardowymi instalacjami kontroli jakości posprzedażowej zarówno dla równiarek, jak i spycharek gąsienicowych.

Zwiedzjący zobaczyli również, w jaki sposób bezobsługowy system monitorowania satelitarnego dostępny za pośrednictwem dealerów John Deere, służy do rejestrowania danych topograficznych, monitorowania postępów w miejscu pracy i obliczania zapasów materiałów. Ten system może wykonać te zadania w ułamku czasu wymaganego przez konwencjonalne metody.

Odwiedzający stoisko mieli też okazję przyjrzeć się systemowi John Deere Connected SupportTM, pokazujący jak John Deere wykorzystuje telematykę, by zapewnić wyższy poziom bezawaryjności maszyn i obniżający koszty klientów. Uczestnicy mieli również możliwość wejścia w interakcje z JDLinkTM Dashboard, interfejsem użytkownika John Deere dla swojego systemu telematycznego, gdzie gromadzona jest szeroka gama informacji o maszynie, aby pomóc klientom lepiej zarządzać flotą sprzętu.

Dodatkowym atrakcjami były symulatory koparki i równiarki samojezdnej.

Więcej informacji na temat John Deere i Wirtgen Group na targach Bauma można znaleźć na stronie www.wirtgen-group.com/bauma .

źródło/fot. mat. prasowe John Deere

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników