środa, 17 lipca, 2024
spot_img

John Deere wspólnikiem akumulatorowej spółki Kreisel Electric S.A.!

spot_img

Podpisano finalną umowę dotyczącą nabycia przez Firmę Deere & Company większościowych udziałów w spółce Kreisel Electric S.A., która jest znanym na rynku dostawcą technologii branży akumulatorowej. 

Innowator branży akumulatorów

Kreisel Electric S.A. zajmuje się min. opracowywaniem modułów akumulatorów elektrycznych o dużej gęstości energii i wysokiej trwałości. Domeną spółki są również klasyczne akumulatory. Innym sztandarowym produktem Kreisel jest platforma do ładowania (CHIMERO). 
Kreisel, to także wyróżniający się innowator z zakresu  rozwoju chłodzonych zanurzeniowo modułów akumulatorów elektrycznych o wysokiej wydajności (z zastosowaniem min.  poza drogami publicznymi). Firma rozwinęła się też pod kątem zróżnicowanej oferty technologii i infrastruktury buforowego ładowania akumulatorami. Na obecnym etapie Kreisel Electric S.A. obsługuje także globalną bazę klientów na wielu rynkach, m.in. samochodów dostawczych, terenowych, transportu morskiego, e-motorsportu i innych.

„Elektryki” i „hybrydy” od John Deere

Efekty powyższych działań Kreisel Electric S.A. wzbudziły zainteresowanie ze strony światowego koncernu branży rolniczej – Firmy John Deere. Przy czym, szczególnie ważny jest tu rosnący popyt na akumulatory stosowane jako napęd samodzielny lub element systemu hybrydowego pojazdów. Produkty Firmy John Deere, takie jak sprzęt do murawy, kompaktowe ciągniki użytkowe, małe ciągniki, kompaktowe konstrukcje i sprzęt do budowy dróg, mogą być konstruowane w oparciu o akumulatory będące ich głównym źródłem  zasilania. Koncern John Deere zamierza też kontynuować inwestowanie w rozwój technologii i pracować na rzecz zeroemisyjnych systemów napędowych.

Sprawniejsze projektowanie

Jak zauważają specjaliści, inwestycja John Deere w Kreisel Electric zapewni koncernowi rolniczemu większą integrację działań w procesie projektowania pojazdów i układów napędowych, a to dzięki wykorzystaniu zestawów akumulatorów o dużej gęstości energii. Natomiast bezpośrednie zastosowanie technologii ładowania Kreisel Electric S.A., zapewni optymalne warunki dla rozwoju  infrastruktury skierowanej do klienta.

– Doświadczenie rynkowe Kreisel przyniesie korzyści Deere w miarę rozbudowywania oferty akumulatorowych pojazdów elektrycznych – wyjaśnia Piere Guyot, starszy wiceprezes Zarządu John Deere Power Systems. – Natomiast Deere zapewni fachową wiedzę o globalnym zasięgu oraz finansowanie, które umożliwi Kreisel dalszy rozwój na najważniejszych rynkachUmowa to okazja do zainwestowania w firmę z unikalną technologią, zaprojektowaną z myślą o pracy w wymagających warunkach, co bardzo interesuje klientów John Deere.

Przyjazne dla środowiska

Dodajmy, że rozwój oferty maszyn John Deere konstruowanych w oparciu o elektryczne napędy, wpisuje się w jeden z najważniejszych, celów firmy, którym jest dążenie do zrównoważonego rozwoju z mniejszym obciążeniem dla  środowiska. Zasadą ma być też stosowanie napędów o zerowej emisji, przy jednoczesnym dążeniu do zwiększenia wydajności i efektywności naszych klientów

Warunki umowy 

Zgodnie z podpisaną umową, Kreisel Electric ma zachować swoich pracowników, markę i znak towarowy. Nadal też będzie działać w swojej obecnej lokalizacji, w Austrii. W dalszym ciągu będzie też rozwijać bazę klientów. Przypomnijmy, że Firmę Kreisel Electric założyli bracia:  Johann, Markus i Philipp Kreisel. Spółka zatrudnia obecnie około 160 pełnoetatowych pracowników. Transakcja między firmami wymaga jeszcze ostatecznej zgody organu regulacyjnego w Austrii, a jej domknięcie ma nastąpić za kilkadziesiąt dni. Nie ujawniono natomiast danych finansowych

Źródło i foto: materiały Firmy John Deere i Kreisel Electric 

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x