czwartek, 18 lipca, 2024
spot_img

Targi rolnicze AGRO-TECH w Minikowie już w ten weekend! [PROGRAM WYDARZENIA]

spot_img

Już w nadchodzący weekend, 6-7 lipca br., Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie zaprasza na jedno z najważniejszych wydarzeń rolniczych w regionie – AGRO-TECH Minikowo. Targi te, od lat cieszące się dużym uznaniem, obejmują trzy kluczowe wydarzenia: Międzynarodowe Targi Rolno-Przemysłowe AGRO-TECH Minikowo, Kujawsko-Pomorskie Dni Pola oraz Regionalna Kujawsko-Pomorska Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Sprawdź pełny program wydarzenia poniżej!

Międzynarodowe Targi Rolno-Przemysłowe AGRO-TECH Minikowo 2024 – 46  edycja imprezy

AGRO-TECH Minikowo to nie tylko wystawa, ale i platforma wymiany poglądów oraz nowatorskich rozwiązań technologicznych. Jest to już 46. edycja imprezy, która gromadzi rolników, producentów, ekspertów oraz instytucje rolnicze. Targi odbywają się na 12-hektarowej powierzchni wystawienniczej, co czyni je jednymi z największych w Polsce Północnej. Główne dziedziny prezentacji to technika rolnicza, odnawialne źródła energii, budownictwo rolnicze, usługi rolnicze oraz doradztwo rolnicze i naukowe.

Tegoroczna edycja AGRO-TECH Minikowo to także okazja do zapoznania się z ofertą ponad 240 wystawców, reprezentujących szeroki zakres branż: od ciągników i maszyn rolniczych, przez nawozy, środki ochrony roślin, po pasze, genetykę, hodowlę roślin i zwierząt, aż po agroenergetykę i budownictwo rolnicze. Nie zabraknie również prezentacji firm związanych z technologią motoryzacyjną oraz gospodarstwami pasiecznymi.

Targi będzie można odwiedzić w dniach 6-7 lipca, w godzinach od 10:00-17:00

Kujawsko-Pomorskie Dni Pola 2024

W ramach Kujawsko-Pomorskich Dni Pola, organizowanych na powierzchni demonstracyjnej o powierzchni 8 ha, rolnicy mogą na żywo przetestować i porównać różnorodne odmiany roślin uprawnych, które są efektem wieloletnich badań i pracy hodowlanej firm nasiennych. To unikalne wydarzenie w skali kraju, które umożliwia wymianę doświadczeń i technologii z zakresu rolnictwa precyzyjnego, nawożenia, a także prezentację nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

SOBOTA  – 6 LIPCA

Hala widowiskowa

8:30-12:00 Wycena bydła mlecznego, Wybór superczempionów

12:00-12:30 Oficjalne otwarcie wydarzeń targowych

Pole pokazowe

13:00 – 14:00 Pokazy zielonkowe INTER-VAX z firmą SAMASZ

Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji im. Leona Janty-Połczyńskiego

14:00 – 17:30  DEBATA pn.,,ROLNICTWO DZIŚ I JUTRO”- na temat 20 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Debata z planowanym udziałem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z przedstawicielami związków branżowych rolników oraz instytucji i organizacji działających na rzecz rolnictwa.

Wręczenie wyróżnień i podziękowań:

  • Targów Agro-Tech Minikowo
  • Kujawsko-Pomorskich Dni Pola Minikowo
  • Kujawsko-Pomorskiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych

Wręczenia nagród i wyróżnień w konkursach: 

  • Bezpieczne Gospodarstwo Rolne, 
  • AGROLIGA, 
  • Doradca Roku 
  • oraz w plebiscycie Mistrzowie AGRO

NIEDZIELA – 7 lipca

9:30 Rozpoczęcie drugiego dnia wydarzeń targowych

Hala widowiskowa

10:00 Konkurs Młodego Hodowcy

11:00 Wręczenie nagród wyróżnionym hodowcom połączone z pokazem nagrodzonych zwierząt w kategorii superczempion, czempion i wiceczempion

Pole pokazowe

12:00 – 13:30 Pokazy zielonkowe INTER-VAX z firmą SAMASZ

17:00 Zakończenie wydarzeń targowych

Regionalna Kujawsko-Pomorska Wystawa Zwierząt Hodowlanych 2024

Warto również odwiedzić Regionalną Kujawsko-Pomorską Wystawę Zwierząt Hodowlanych, która odbywa się już po raz 23. W ramach wystawy prezentowane są najnowsze osiągnięcia w hodowli zwierząt, w tym bydła mlecznego, bydła mięsnego, owiec, kóz i drobiu. Hodowcy mogą liczyć na profesjonalne doradztwo oraz możliwość zakupu materiału genetycznego najwyższej jakości oraz specjalistycznych pasz i środków higieny.

Program wydarzeń na ringu

Hala widowiskowa

Sobota – 6 lipca
8:30-12:00 Wycena bydła mlecznego. Wybór superczempionów
12:00-12:30 Oficjalne otwarcie wydarzeń targowych (scena przy ringu)

Niedziela – 7 lipca
10:00 Konkurs Młodego Hodowcy (prezentacja cieląt przez dzieci hodowców)
11:00 Wręczenie nagród wyróżnionym hodowcom połączone z pokazem nagrodzonych zwierząt (superczempiony, czempiony i wiceczempiony)

Dodatkowe atrakcje

Podczas targów nie zabraknie również licznych konkursów, pokazów maszyn rolniczych oraz stoisk informacyjno-promocyjnych, na których przedstawiane są m.in. możliwości finansowania rolnictwa z funduszy unijnych. Ponadto, dla najmłodszych uczestników przewidziano plac zabaw oraz możliwość zakupu produktów lokalnych i twórczości ludowej.

Napisz komentarz

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x