środa, 17 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Targi Opolagra 2023: Kiedy, gdzie i jakie atrakcje zaplanowano na ten rok?

spot_img

W dniach 16-18 czerwca odbędzie się osiemnasta edycja Opolagry, największych targów rolniczych w południowej Polsce. Wydarzenie to przyciągało w poprzednich latach tysiące odwiedzających, a w roku 2022 zanotowano rekordową liczbę 37 000 zwiedzających, którzy podziwiali stoiska ponad 250 wystawców. Tegoroczna edycja zapowiada się równie imponująco!

opolagra 2019
Opolagra 2019. Archiwum AP

Pasjonaci techniki rolniczej i hodowli bydła

Opolagra to nie tylko wystawa, ale niezwykłe wydarzenie dla pasjonatów techniki rolniczej oraz hodowli i chowu bydła. Na stoiskach będzie można podziwiać nowoczesne maszyny rolnicze, a także wziąć udział w licznych pokazach, podczas których maszyny będą prezentowane w trakcie pracy. Widowisko to cieszy się nieustającym zainteresowaniem zwiedzających.

Innowacyjne maszyny rolnicze na Opolagra 2023

W trakcie Opolagry zaplanowano wiele interesujących prezentacji. Firma UNIA GROUP zaprezentuje zmodernizowane rozsiewacze do nawozów i wapna o nazwie RCW. Nowością w ofercie firmy jest również opryskiwacz EGRET, który zostanie zaprezentowany w akcji. Maszyna ta może posiadać zbiornik główny o pojemności 2000, 2500 lub 3000 litrów i amortyzowaną mechanicznie belkę polową o szerokościach: 15, 18, 20 i 21 metrów, co pozwala dostosować ją do indywidualnych potrzeb.

Firma ANDERWALD z kolei zaprezentuje ultraprecyzyjny opryskiwacz Ecorobotix ARA, który rozpoznaje rośliny w czasie rzeczywistym i opryskuje je selektywnie. Dzięki temu można oszczędzać środki ochrony roślin od 40 do 95%. To innowacyjne rozwiązanie przyczynia się zarówno do większej precyzji w opryskach, jak i do obniżenia kosztów.

Firma PROSAT przygotowała serię pokazów, na których będzie można obejrzeć kilka maszyn z ich oferty. Wśród prezentowanych maszyn znajduje się zdalnie sterowana kosiarka karczująca Ecotech K34 Predator, ciągnik Ventrac z kosiarką bijakową i karczownicą, ładowarka wielofunkcyjna TORO Dingo TX1000 z przystawkami oraz kosiarka zero-turn TORO Z-Master 6000.

Opolagra Archiwum AP

Precyzyjne opryski punktowe i nowoczesne technologie

Agrifac wspónie z firmą Cultiwise.com, zademonstruje podczas targów Opolagra metody oprysków punktowych z wykorzystaniem mapowania pola za pomocą drona. Podczas pokazów Cultiwise.com wyśle drona nad obszar demonstracyjny, aby stworzyć mapę zadań, która zostanie przekazana do opryskiwacza samojezdnego Agrifac w celu precyzyjnego oprysku punktowego.

Wspomaganie powietrzem, modulacja szerokości impulsu i technologie dozowania dawki wbudowane w maszynę Agrifac pokażą, jak każda kropla może trafić we właściwe miejsce podczas oprysków. Te sprawdzone rozwiązania zapewniają, że farmer może pracować bardziej precyzyjnie i wydajnie, osiągając wyższy poziom dokładności i umożliwiając rolnikowi dbanie o roślinę jednocześnie  obniżając koszty.

Podczas Opolagry odbędzie się również konkurs Precyzyjny Gospodarz, organizowany przez portal rolniczy Gospodarz.pl. Uczestnicy będą mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności na specjalnie przygotowanym torze, prowadząc ciągnik Zetor.

Atrakcje dla całej rodziny

Na Opolagrze znajdzie się również wiele atrakcji dla zwiedzających. Firma HYPERIN zaprasza na PIANA PARTY, gdzie co godzinę będzie można zażyć kąpieli w basenie z pianą. Ponadto, dzięki firmie Helipoland, będzie można podziwiać Opolagrę z lotu ptaka, wykonując lot widokowy nad terenem wystawy i okolicą śmigłowcem Robinson R44.

Plebiscyt „Mistrzowie Agro”

Podczas tegorocznej Opolagry nastąpi również rozstrzygnięcie plebiscytu „Mistrzowie Agro” w etapie opolskim i śląskim. Jest to największy plebiscyt wiejski i rolniczy, organizowany przez „Nową Trybunę Opolską” oraz „Dziennik Zachodni”. Celem akcji jest prezentacja życia wsi i jej mieszkańców, ich osiągnięć i sukcesów. Plebiscyt ma również na celu uhonorowanie osób, które mają istotny wpływ na codzienne życie społeczności wiejskich. Uczestnicy plebiscytu mają okazję zaprezentować swoje dokonania na szczeblu województwa i zdobyć nagrody.

W tradycyjnym konkursie dla zwiedzających nagrodą główną w tym roku będzie zbiornik dwupłaszczowy do ON SIBUSO NVC 2500l ufundowany przez Agriexpert Mateusz Kierdal.

Na ringu zaprezentuje się 100 sztuk bydła mlecznego i mięsnego, odbędzie się wycena najpiękniejszych zwierząt oraz malowniczy konkurs młodych hodowców. Te i inne atrakcje już 16-18 czerwca na lotnisku w Kamieniu Śląskim! Zamierzacie się wybrać?

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x