poniedziałek, 26 lutego, 2024

Opolagra po raz XVII

spot_img

Za nami 17. edycja wystawy rolniczej Opolagra, która odbyła się w dniach 10-12 czerwca na lotnisku w Kamieniu Śląskim k. Opola. Plenerowa impreza, którą zorganizował DLG AgroFood  zgromadziła 230 wystawców z szeroką ofertą maszyn i środków do produkcji rolnej oraz chowu i hodowli bydła. Krzysztof Grzeszczyk

Po kilku latach przerwy spowodowanej pandemią wróciła Opolagra z bogatym programem wydarzeń. Nie zabrakło premierowych odsłon nowych maszyn. W programie były również ich pokazy. Nie zabrakło jazdy pit bike iem oraz quadem. Poza tym prelekcji połączonych z pokazami. Rolnicy mogli się dowiedzieć m.in. o tajnikach ekologicznego i ekonomicznego suszenia kukurydzy. A oprócz tego nie zabrakło wiedzy i rozwiązań z Rolnictwa 4.0, rolnictwa precyzyjnego oraz robotyzacji i automatyzacji w rolnictwie. Obecne czasy powodują konieczność szukania oszczędności na każdym etapie produkcji. Dlatego warto było wysłuchać prelekcji przygotowanych przez firmę Agrocom, gdzie przedstawiono rozwiązania uniwersalnej platformy cyfrowej 365FarmNet służące redukcji kosztów produkcji rolniczej i trosce o środowisko przyrodnicze gleby. 

spot_img
Krzysztof Grzeszczyk
Krzysztof Grzeszczyk
Redaktor Naczelny, technika. Posiadam własne gospodarstwo rolne o profilu roślinnym i zwierzęcym, pochodzę z rodziny rolniczej i całe życie związany jestem z rolnictwem.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x