środa, 21 lutego, 2024

Drugie spotkanie w ramach 6. Edycji Agro Akademii Banku BNP Paribas

spot_img

Od 2016 r. Bank BNP Paribas organizuje spotkania w ramach gro Akademii. Głównym celem, jaki przyświeca tym spotkaniom jest przekazywanie rolnikom specjalistycznej wiedzy w zakresie finansowania działalności rolniczej oraz ogólnej wiedzy o biznesie, niezbędnej w prowadzeniu gospodarstw, która pochodzi od profesjonalnych firm obsługujących sektor rolny. Spotkania te są okazją do edukacji, merytorycznej dyskusji i poruszenia aktualnych dla środowiska tematów, a także sprzyjają jego integracji. Koncepcja Agro Akademii wpisuje się w politykę Banku BNP Paribas, której celem jest dbanie o finanse klientów, ale także zapewnienie im merytorycznego wsparcia w biznesie.

Agro Akademia w 2022 roku

Tegoroczna Agro Akademia Banku BNP Paribas upływa pod hasłem Cena Jutra. Pierwsze spotkanie odbyło się w lutym w formule online, kolejne w wersji hybrydowej już 5 kwietnia br. Część uczestników będzie mogła wziąć udział w spotkaniu osobiście w Cukrowni Żnin, z zachowaniem należytych środków bezpieczeństwa, a pozostali dołączyć on-line. 

W agendzie nie zabraknie dyskusji w szerokim gronie ekspertów teoretyków i praktyków, przedstawicieli środowisk naukowych i prawniczych specjalizujących się w tematyce rolniczej.

„W ramach szóstej już edycji Agro Akademii skupiamy się na analizie aktualnej sytuacji na rynkach rolnych oraz na tym, jak sytuacja ta przekłada się na agrobiznes. Podczas drugiego spotkania, zaproszeni eksperci przyjrzą się rynkowi agro w nowej, zmieniającej się rzeczywistości. Rozważą wpływ takich czynników na przyszłość rolnictwa jak ogólnoświatowy kryzys, wojna w Ukrainie, zmiany klimatu czy transformacje na rynku pracy. Nie zabraknie też odniesień do kwestii innowacji, ubezpieczeń czy programów rządowych wdrażanych w naszym kraju, a dotykających sektor rolny. Mamy nadzieję, że wiedza i doświadczenie zaproszonych ekspertów  okażą się pomocne w podejmowaniu decyzji biznesowych w trudnym otoczeniu  gospodarczym” – powiedział Maciej Piskorski, dyrektor Departamentu Produktów Agro Banku BNP Paribas.

W programie od 10.00 do 13.30, zaplanowane zostały krótkie wystąpienia prelegentów – Bartosza Urbaniaka, szefa Bankowości Agro BNP Paribas na Europę Środkowo-Wschodnią i Afrykę (Bank BNP Paribas), Leszka Kurycyna, eksperta rynku pracy (Rotkelfer Group), prof. dr hab. Bogdana Chojnickiego, wykładowcy akademickiego (Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu), dr inż. Aleksandra Bomberskiego, członka zarządu Europejskiego Forum Doradztwa Rolniczego (EUFRAS),Krzysztofa Mrówki, dyrektora Departamentu Ubezpieczeń Rolnych (Generali Agro), dr Grzegorza Kelera, adwokata, Associate w Kancelarii SPCG. Następnie odbędzie się dyskusja z udziałem zaproszonych ekspertów. Uczestnicy spotkania będą mieli możliwość zadania swoich pytań do ekspertów na żywo, na specjalnym czacie.

Kwietniowe spotkanie Agro Akademii poprowadzi Maria Sikorska – autorka, wydawczyni i prowadząca programy rolnicze.

Jak wziąć udział?

Udział w Agro Akademii jest bezpłatny. By wziąć udział w wydarzeniu należy zarejestrować się na stronie www.agroakademia.com.pl.  W przypadku udziału on-line należy zalogować się w dniu spotkania otrzymanym na skrzynkę e-mail indywidualnym linkiem dostępowym. Do osób, które wybierają się do Cukrowni Żnin, zostanie wysłana odrębna informacja organizacyjna. Do udziału w wydarzeniach zapraszamy rolniczki i rolników, właścicieli  gospodarstw, przedsiębiorców agro, a także przedstawicieli firm i środowisk związanych z agrobiznesem, zainteresowanych poszerzaniem wiedzy i jej wykorzystaniem we własnej działalności.

spot_img
Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x