piątek, 23 lutego, 2024

Belchim i Certis łączą siły. Powstała nowa firma

spot_img

24 marca koncern poinformował o finalizacji umowy, na mocy której zostanie powołana nowa spółka powstała z połączenia europejskiej spółki zależnej Certis Europe z niedawno nabytym Belchim Crop
Protection
. Nowa firma nosi nazwę Certis Belchim B.V.


Wszyscy akcjonariusze dotychczasowych spółek będą nadal obecni jako akcjonariusze Certis Belchim B.V.

Mark Waltham, obecnie dyrektor generalny zarówno Certis Europe, jak i Belchim Crop Protection, zostaje mianowany dyrektorem generalnym Certis Belchim B.V., która zachowa biura i funkcje w Utrechcie w Holandii i Londerzeel w Belgii.


Nowa siła w ochronie roślin


Certis Belchim B.V. łączy mocne strony dwóch dobrze ugruntowanych firm, tworząc nową siłę w ochronie roślin. Nowa spółka to fuzja mocnych fundamentów na rynku europejskim z dynamicznymi i rozwijającymi się platformami w Ameryce Północnej oraz rozszerzającymi się możliwościami z partnerami w Afryce, Ameryce Południowej i Azji.

Certis Belchim B.V. opiera się na szerokim i innowacyjnym portfolio produktów opartych na japońskich badaniach i rozwoju; nabytych i samodzielnie opracowanych produktach własnych; produktach grupy Mitsui AgriScience; dostawcach strategicznych; oraz szerokiej i wiodącej na rynku gamie produktów biologicznych.

„Certis Belchim jest zbudowany na fundamentach dwóch kreatywnych i dynamicznych firm, które pozycjonują się jako dostawcy innowacyjnych rozwiązań w zakresie ochrony roślin, wspieranych przez najlepszą w swojej klasie wiedzę techniczną i produktową. Będziemy nadal budować na tych fundamentach w Europie i poza nią. Jestem bardzo podekscytowany faktem kierowania tak zdolnym zespołem. Łączy nas ambicja pomagania naszym klientom i dostawcom w opracowywaniu innowacyjnych produktów i programów mających na celu zrównoważoną ochronę upraw na całym świecie; to jest esencja „wspólnego rozwoju” – komentuje Mark Waltham, CEO, Certis Belchim B.V

spot_img
Bernadetta Ryńska
Bernadetta Ryńska
Rolnik z pasji i wykształcenia, doświadczenie czerpie prowadząc rodzinne gospodarstwo. Zainteresowania: hodowla roślin, nasiennictwo, innowacje w rolnictwie.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x