środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Szykują się duże zmiany w programie produkcji biopaliw w USA

spot_img

Administracja prezydenta Bidena postanowiła wesprzeć producentów pojazdów elektrycznych poprzez włączenie ich do rynku zbywalnych kredytów na paliwa odnawialne. Amerykański standard paliw odnawialnych wymaga obecnie od rafinerii ropy naftowej mieszania miliardów galonów biopaliw, takich jak etanol (na bazie kukurydzy), czy biodiesel (otrzymywany z soi) w swoim paliwie każdego roku lub kupowania kredytów znanych jako RIN od innych firm, które wykonują dla nich mieszanie.

Paliwa

Jest to forma wsparcia amerykańskiego rolnictwa, a jednocześnie wykorzystywanie bardziej ekologicznych paliw.

Po zmianach producenci samochodów elektrycznych będą generować i sprzedawać rafineriom kredyty (RIN), pod warunkiem, że ich samochody (pojazdy) będą napędzane energią elektryczną wyprodukowaną z np. biogazowni. Oczywiście nie da się śledzić pochodzenia energii wykorzystywanej do ładowania akumulatorów w pojazdach. W związku z tym każdy producent pojazdów elektrycznych będzie musiał podpisać umowę z producentem energii z biogazu.

Umowy dawałyby wyłączne prawo producenta pojazdu do generowania RIN dla określonej ilości energii odnawialnej.

Zaproponowane rozwiązanie pozwoli produkować tańsze auta elektryczne (producenci będą zarabiać na emitowaniu RIN), ale generowane przez producentów tych aut (wspólnie z biogazowniami) kredyty mogą przełożyć się na mniejszy popyt ze strony rafinerii na tradycyjne biopaliwa, a tym samym na kukurydzę, czy soję.

Andrzej Bąk – eWGT
Źródło: Reuters

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x