sobota, 2 grudnia, 2023
spot_img

Szybka ścieżka dla rolniczych projektów – kto może być beneficjentem?

Od 10 września do 6 listopada br. potrwa nabór wniosków w ramach Konkursu Szybka ścieżka Agrotech. 100 mln zł z funduszy Unii Europejskiej – Program Operacyjny  Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020, przeznaczone zostanie na wsparcie nowych technologii w sektorze rolnym.

Przetwórstwo, innowacje, zarządzanie

Dofinansowanie zyskają projekty z zakresu: zarządzania, mechanizacji, automatyzacji i robotyzacji w rolnictwie,  nowatorskie aplikacje i zaawansowane usługi cyfrowe. Wsparciem objęte będą także projekty z zakresu przetwórstwa rolno-spożywczego, innowacyjnej żywności, biotechnologii  rolniczej, bioenergii, biomateriałów, a także rolnictwa precyzyjnego i zrównoważonego.

Kto może wnioskować? O dofinansowanie w ramach konkursu będą mogły się ubiegać przedsiębiorstwa, zarówno małe i średnie (MŚP), jak i duże firmy, a także konsorcja składające się z samych przedsiębiorstw lub przedsiębiorstw i jednostek naukowych. Warunkiem koniecznym otrzymania grantu będzie innowacyjność proponowanego rozwiązania i to minimum na poziomie krajowym, a także konieczność jego wdrożenia na rynku. Realizatorem konkursu będzie Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Wsparcie w ramach konkursu to jedna z odpowiedzi na zmieniające się potrzeby rolnictwa i gospodarki UE.

Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju
Foto: Pixabay

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x