czwartek, 7 grudnia, 2023
spot_img

Komisarz Wojciechowski zabrał głos w sprawie rolnika ukaranego mandatem za koszenie zboża po godz. 22

spot_imgspot_img

Lato, okres żniw, dużo pracy, intensywnej pracy, którą nie wszyscy jednak rozumieją. Policjanci przyjmują bardzo dużo zgłoszeń, w których to są informowani że rolnicy zakłócają spokój wykonując swoją pracę. Nasila się to zwłaszcza w okresie letnim, kiedy to innym mieszkańcom wsi przeszkadzają kombajny, które po godzinie 22-giej kosza zboża.
Do takiej sytuacji odniósł się również komisarz Janusz Wojciechowski na swoim profilu na Twitterze:

Czym wywołał sporą dyskusję. Część osób zgodziła się z wypowiedzią komisarza, część zaczęła się zastanawiać czy żniwa to faktycznie okres stan wyższej konieczności.

Mieszkańcy zgłaszający zakłócanie spokoju powołują się na art. 51 §1 Kodeku wykroczeń: „Kto krzykiem, hałasem, alarmem, lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Źródło: Twitter/Janusz Wojciechowski

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rolnik
Rolnik
3 lat temu

Napisane jest wybrykiem praca ciężka dzień i noc żeby zarobić na rodzinę to wybryk dziękuję zamknąć tego co szczęka za odbieranie dzieciom chleba

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x