środa, 29 listopada, 2023
spot_img

Sucho i słonecznie. Widać zmiany w pogodzie [13.08] [POGODA]

spot_img

Przed nami pogodna i zimna noc. Na Kaszubach, północy Warmii i Mazur oraz na Suwalszczyźnie zaledwie 7/9 stopni. Od Białegostoku po Mławę 10 stopni. Na Lubelszczyźnie, Mazowszu, Kujawach, wschodzie Ziemi Łódzkiej 11/13 stopni. Na południu i zachodzie najcieplej- 14/16 stopni. W okolicy Żar, Żagania, Żielonej Góry możemy mieć o poranku nie mniej niż 17 stopni.

Czwartek zapowiada się bezwietrzny na terenie całego kraju. Lekki powiew od czasu do czasu pojawi się z kierunku północnego na wschodzie kraju, południowego na zachodzie kraju. Na pozostałym obszarze powieje z różnych kierunków do amksymalnie 10 km/h. Na polach powstawać będą liczne wiry pyłowe tzw. dust devil lub „kurze jasie”.

Niebo od rana do wieczora pozostanie bezchmurne a na termometrach od 23 stopni na Helu, 24/26 stopni na północy, 28 stopni w centrum. Na zachodzie ponownie pojawi się upał do 32 stopni od Legnicy po Żary, Słubice.

Zbliżamy się powoli do połowy sierpnia, czasu dożynek a na horyzoncie widać pierwsze znaczące ochłodzenie, zwiastujące powoli zbliżajacą się jesień. Ochłodzenie widać po 20 sierpnia. Skalę, zasięg i przebieg ochłodzenia poznamy już w ten weekend.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x