środa, 28 lutego, 2024

Sypał śmieci na pole. Wpadł bo wywrócił ciężarówkę

spot_img

We wtorek, 18 sierpnia br., funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie (woj. dolnośląskie), na gorącym uczynku zatrzymali mężczyznę próbującego nielegalnie wysypywać odpady plastikowe i metalowe na pole uprawne. Sprawca przyjechał tam ciężarówką z naczepą.

Wpadł bo wywrócił ciężarówkę

Do zdarzenia doszło na polu w  miejscowości Piotrowice (gm. Strzelin). Podejrzany przyjechał tam ciężarówką z naczepą i wysypywał odpady – zmielony plastik i metal – wprost na pole. Jednak w trakcie tego procederu ciągnik siodłowy wraz z naczepą, zsunął się do rowu, co spowodowało wywrócenie obydwu maszyn. W efekcie doszło też do ujęcia sprawcy zaśmiecania. Na miejscu zdarzenia policjanci współdziałali pracownikami Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Miasta i Gminy w Strzelinie i biegłym sądowym z zakresu ochrony środowiska.

Obecnie policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia. Bada też, czy zatrzymany nie miał koncie innych podobnych czynów. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło i foto: portal dolnośląska policja


spot_img
Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x