sobota, 13 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Stoimy u progu ogromnego załamania pogody [POGODA]

spot_img

Na południu Europy powstał już niż, który czerpie wilgoć z ciepłych wód Morza Śródziemnego dzięki czemu woda paruje jak na Oceanie gdzie powstają huragany. Ta wilgoć stopniowo wypadając po drodze już jutro dotrze do nas, a w środę czekają nas wichury.

Poniedziałek

Opadami zacznie się na Opolszczyźnie, Górnym Śląsku. Potem rozpada się na dobre w centrum kraju(patrz na mapę z sumą i zasięgiem opadów w poniedziałek). Do wieczora deszcze dotrą na północny wschód kraju tracąc na sile. Na zachodzie sporo chmur wysokich z za których widać będzie przebłyskujące słońce. Temperatura podniesie się do 5/7 stopni od Opola po Katowice, Łódź, Radom, 7/9 stopni od Warszawy po Suwałki, 10-12 stopni na zachodzie i północy kraju do 12/14 stopni na wschodzie i w Bieszczadach.

Wtorek

Wiatr zacznie się wzmagać i wieczorem powieje już na południu, północy i w centrum do 60 km/h.

Strefa opadów nad ranem znajdzie się od Podlasia po wschód Mazowsza, Świętokrzyskie i Małopolskę. W ciągu dnia wędrować ma na zachód i do wieczora lać będzie już na całym południu, centrum aż po Kujawy, Warmię, południe Ziemi Lubuskiej i Dolny Śląsk. W tym dniu na południu pola znajdą się już pod wodą ponieważ do wieczora suma opadów wyniesie na tym obszarze za dwie doby od 25 do 65 mm. Wieczorem przelotne silne opady pojawią się również na wschodzie i w nocy z wtorku na środę przemieszczać się będą nad Podlasie, Warmię.

Środa

Ulewy z prawdziwego zdarzenia dotrą nad Dolny Śląsk, Ziemię Lubuską, Wielkopolskę, częściowo Kaszuby, Warmię, Mazury i Podlasie a także nadal ma padać na południu kraju aż po Roztocze.

W tym dniu realne zagrożenie powodziowe wystąpi na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, Górnym Śląsku i w Małopolsce, a także na Bzurze w województwie Łódzkim. Mimo wszystko pola okresowo zalane mogą zostać w całym kraju za wyjątkiem krańców wschodnich.

Łączna suma opadów do czwartku rana wyniesie przeważnie od 20 do 65 mm, na południu kraju od 40 do 90 mm, pod górami do 130 mm.

Uwaga

Na Podhalu we wtorek sypnie mokrym śniegiem przy temperaturze około 1-2 stopni powyżej zera.

Będzie to także bardzo zimny czas na zachodzie, północy, południu i w centrum gdzie w dzień i w nocy maksymalne temperatury sięgać mają 5 do 9 stopni Celsjusza. Na zachodzie w poniedziałek i wtorek do 11 stopni, a na wschodzie z wtorku na środę do 12-15 stopni po czym w środę o poranku spadek temperatury do 7/9 stopni.

Wichury pojawią się głównie w środę. Na północy powieje do 95 km/h. Na południu, zachodzie, wschodzie i w centrum do 70 km/h. Wiatr uspokajać zacznie się w środę wieczorem.

Wichury pojawią się głównie w środę. Na północy powieje do 95 km/h. Na południu, zachodzie, wschodzie i w centrum do 70 km/h. Wiatr uspokajać zacznie się w środę wieczorem.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x