piątek, 13 września, 2024
spot_img

3 kolejne środki do zwalczania skośnika buraczaka zyskały pozwolenie na stosowanie. Sprawdź jakie!

Oprócz Coragena 200 SC, kolejne środki ochrony roślin tj. Inazuma 130 WG, Inpower 130 WG i Nepal 130 WG (z zawartością acetamiprydu i lambda-cyhalotryny) uzyskały zezwolenie na stosowanie w uprawach buraka cukrowego do zwalczania skośnika buraczaka. Sprawdź, jakie są zalecane dawki stosowania tych środków.

 Zalecana dawka stosowania Coragen 200 SC

Zalecana dawka stosowania Coragen 200 SC w przypadku buraka cukrowego wynosi 125 ml na hektar, przy czym maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym to 2, a odstęp między zabiegami powinien wynosić co najmniej 10 dni. Środek należy opryskiwać po pojawieniu się szkodnika lub pierwszych uszkodzeń, od fazy początku zakrywania międzyrzędzi aż do fazy dojrzałości technologicznej korzenia (BBCH 31-49). Zaleca się również stosowanie Coragen 200 SC w ilości 150-200 litrów wody na hektar, co zapewnia odpowiednie rozproszenie preparatu i skuteczną ochronę roślin.

Inazuma 130 WG, Inpower 130 WG, Nepal 130 WG na skośnika buraczaka

Dla wszystkich trzech środków tj. Inazuma 130 WG, Inpower 130 WG i Nepal 130 WG Maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,2 kg/ha.

Termin stosowania: środek stosować po zaobserwowaniu szkodnika od początku zakrywania międzyrzędzi do fazy, gdy korzeń osiąga wymaganą wielkość do zbioru z zachowaniem okresu karencji. (BBCH 31-39).

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1.

Zalecana ilość wody: 200 – 300 l/ha.

Zalecane opryskiwanie: średniokropliste.

źródło: KZPBC

spot_imgspot_img
Maria Chmal
Maria Chmal
Maria Chmal jest absolwentką ogrodnictwa na Uniwersytecie Przyrodniczym, specjalizującą się w content marketingu. Z pasją popularyzuje wiedzę na temat rolnictwa ekologicznego, ekonomii rynków oraz innowacji w produkcji żywności. Dzięki umiejętnemu wykorzystaniu narzędzi marketingowych, skutecznie zwiększa świadomość społeczną na temat znaczenia rolnictwa. Jej misją jest edukacja społeczeństwa w zakresie zrównoważonego rolnictwa oraz wspieranie inicjatyw na rzecz zdrowego i ekologicznego stylu życia.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x