czwartek, 25 lipca, 2024
spot_img

Spędź niedzielę na Targach Rolniczych w Kościelcu! [PROGRAM WYDARZENIA]

spot_img

Zbliża się jedno z ciekawszych wydarzeń rolniczych w Polsce – Targi Rolnicze Kościelec 2024! Przygotuj się na dzień pełen emocji, atrakcji i niespodzianek, które czekają na Ciebie 30 czerwca. To już 44. edycja imprezy, a organizatorzy zadbali o to, by była niezapomniana. Jaki jest program wydarzenia? Sprawdź w poniższym artykule!

Lokalne rolnictwo, lokalna żywność

Pod hasłem „Promocja agrobiznesu z uwzględnieniem produktu lokalnego, regionalnego i tradycyjnego jako czynnika rozwoju społeczności lokalnej”, tegoroczne targi obiecują niesamowite doświadczenia. Lokalni producenci zaprezentują swoje najlepsze produkty, zachęcając konsumentów do wspierania lokalnych upraw, przetwórni i gospodarstw. To doskonała okazja, aby odkryć smaki wielkopolskiej wsi i poznać kulinarne dziedzictwo tego regionu.

„Bitwa Regionów”

Podczas targów odbędzie się pierwszy etap ogólnopolskiego konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów”, organizowanego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Koła Gospodyń Wiejskich będą rywalizować, przygotowując regionalne potrawy na bazie lokalnych produktów. To prawdziwa gratka dla miłośników kuchni!

Dla rolników i mieszkańców wsi

Na stoiskach targowych będzie można zapoznać się z ofertą firm paszowych, nasiennych, producentów maszyn i urządzeń rolniczych oraz innych firm działających w otoczeniu rolnictwa. Podczas targów odbędzie się także pokaz drobnych zwierząt oraz pokaz „Rękodzieło ludowe dawniej i dziś”.

Olbrzymią popularnością co roku cieszy się sektor ogrodniczy targów. W tym roku również dostępne będą rośliny rabatowe, krzewy i drzewa owocowe oraz ozdobne, byliny, cebule kwiatowe.

Podczas targów nastąpi podsumowanie regionalnego etapu XXI Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” organizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Dla miłośników folkloru muzycznego na scenie wystąpią zespoły muzyczne, w tym: Zespół Tańca Ludowego „Kościelec” i Zespół Wokalny Alebabki działające przy ZSRCKU w Kościelcu, Gminna Orkiestra Dęta Gminy Kościelec, Zespół Lubowy Kiełczewianki; Zespół Folklorystyczny Nadnerzanki, Kapela od Dziadowic, Zespół Tradycja z Malanowa, Zespół Ludowy Dobrowianki oraz Grupa Wokalna Stowarzyszenia Kreatywnych Kobiet Miasta i Gminy Kłodawa.

Jedną z atrakcji będzie także pokaz walki rycerskiej w ciężkich zbrojach epokowych (o godzinie 12.00).

Spotkaj ekspertów – doradztwo i wsparcie na wyciągnięcie ręki

Targi Rolnicze Kościelec to również doskonała okazja do nawiązania kontaktów i zdobycia cennych porad od przedstawicieli kluczowych instytucji rolniczych, takich jak Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa czy Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Skorzystaj z wiedzy ekspertów w zakresie funduszy unijnych, technologii produkcji czy ekologii i ochrony środowiska.

Program Targów Rolniczych Kościelec 2024

9:00 – Rozpoczęcie targów
9:00-16:00 – Zwiedzanie stoisk wystawowych, podpisywanie kontraktów handlowych, kupno-sprzedaż produktów oferowanych na targach
9:30-10:00 – Występ Gminnej Orkiestry Dętej gminy Kościelec
10:00-10:15 – Uroczyste otwarcie Targów Rolniczych, przywitanie uczestników – Dyrektor WODR w Poznaniu
10:15-11:00 – Wystąpienia zaproszonych gości
11:00-11:20 – Podsumowanie regionalnego etapu XXI Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”
11:20-14:30 – Występy zespołów muzycznych oraz Zespołu Tańca Ludowego „Kościelec”
11:00-14:30 – „Bitwa Regionów” – ogólnopolski konkurs kulinarny Kół Gospodyń Wiejskich
14:30-15:00 – Podziękowania dla zespołów
15:00-15:30 – Podsumowanie I Etapu konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów”
15:30-15:45 – Zakończenie Targów, podziękowania dla współorganizatorów, sponsorów

Nie przegap tego niezwykłego wydarzenia! Przyjdź na Targi Rolnicze Kościelec 2024 i poczuj tę wyjątkową atmosferę!

Maria Chmal
Maria Chmal
Maria Chmal jest absolwentką ogrodnictwa na Uniwersytecie Przyrodniczym, specjalizującą się w content marketingu. Z pasją popularyzuje wiedzę na temat rolnictwa ekologicznego, ekonomii rynków oraz innowacji w produkcji żywności. Dzięki umiejętnemu wykorzystaniu narzędzi marketingowych, skutecznie zwiększa świadomość społeczną na temat znaczenia rolnictwa. Jej misją jest edukacja społeczeństwa w zakresie zrównoważonego rolnictwa oraz wspieranie inicjatyw na rzecz zdrowego i ekologicznego stylu życia.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x