wtorek, 16 lipca, 2024
spot_img

Spadkowy trend w sprzedaży traktorów

spot_img

Majowa rejestracja nowych ciągników wg. danych z Martin&Jacob, która monitoruje rynek rolniczy zapisała się w liczbie 947 szt. Natomiast od początku roku zarejestrowano ich w sumie 4659. Porównując analizy z mają ubiegłego roku to różnica w sprzedaży wynosi 257 sztuk, co oznacza spadek o ponad 21%.Najwięcej w maju zarejestrowano ciągników New Holland, bo w ilości 154 szt. Natomiast od początku roku wydano 807 tablic rejestracyjnych dla niebiesko-białych ciągników, co przekłada się na ponad 17% udział w rynku. Na drugim miejscu jest marka John Deere ze 115 sprzedanymi i zarejestrowanymi ciągnikami.

Amerykańska koncern jest jedną z niewielu marek, której na koniec maja nadal udało się utrzymać przewagę w sprzedaży względem ubiegłego roku. Do końca maja rolnicy kupili 628 traktorów John Deere, co jest wynikiem o 68 sztuk lepszym niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Trzecie miejsce w majowym zestawieniu należy do marki Massey Ferguson – 93 zarejestrowane traktory. Natomiast od początku roku jest to liczba 294 szt. Modelami, które napędzały majową sprzedaż były 7715S (150 KM) i 5709M (95 KM).

Krzysztof Grzeszczyk
Krzysztof Grzeszczyk
Redaktor Naczelny, technika. Posiadam własne gospodarstwo rolne o profilu roślinnym i zwierzęcym, pochodzę z rodziny rolniczej i całe życie związany jestem z rolnictwem.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x