czwartek, 22 lutego, 2024

Spada rejestracja przyczep

spot_img

Według danych z CEPK we wrześniu zarejestrowano 450 szt. nowych przyczep rolniczych. Jest to najniższy wynik rejestracji w tym roku. Natomiast od początku roku zarejestrowano ich w ilości 6576 szt. jest to o 244 szt. mniej niż przed rokiem. Zatem spadek rejestracji w stosunku do ubiegłego roku wynosi -3,6%.

Największą liczbą zarejestrowanych przyczep może się pochwalić firma Pronar. Od początku roku wprowadzono na rynek 2430 nowych przyczep zbudowanych w Narwi. Jest to o 192 szt. mniej niż rok wcześniej, kiedy to zarejestrowano 2622 szt. przyczep marki Pronar. Udział rynkowy tego producenta wynosi 37%. Na drugim miejscu plasuje się marka Metal-Fach z 661 rejestracjami i udziałem rynkowym określonym na 10,1%. Na trzecim miejscu uplasowała się marka Wielton. Producent z Wielunia ma 9,4% udziałów rynkowych i 616 szt. zarejestrowanych nowych przyczep.  

Czwarta pozycja należy do marki Metaltech. Producent z Mirosławca ma 486 zarejestrowanych przyczep i 7,4 % udziałów rynkowych. Patrząc przez pryzmat regionów z największą liczbą rejestracji to na pierwszym miejscu plasuje się woj. mazowieckie. Od początku roku pracuje tam 989 nowych przyczep rolniczych. Na drugim miejscu znajduje się woj. lubelskie, gdzie trafiło tam 920 nowych środków transportu. Trzecie miejsce należy do Wielkopolski, gdzie zarejestrowano 880 szt. nowych przyczep rolniczych. kg

spot_img
Krzysztof Grzeszczyk
Krzysztof Grzeszczyk
Redaktor Naczelny, technika. Posiadam własne gospodarstwo rolne o profilu roślinnym i zwierzęcym, pochodzę z rodziny rolniczej i całe życie związany jestem z rolnictwem.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x