poniedziałek, 4 marca, 2024
spot_img

Sondaż: Większość Polaków popiera postulaty protestujących rolników

spot_img

W ostatnich tygodniach protesty rolników przeciwko Zielonemu Ładowi, polityce klimatycznej Unii Europejskiej oraz otwarciu unijnego rynku dla produktów z Ukrainy stają się jednym z najważniejszych tematów politycznych na początku tego roku. Jak wynika z nowego sondażu IBRiS dla “Rzeczpospolitej”, postulaty protestujących zdobywają powszechne poparcie, niezależnie od preferencji partyjnych obywateli, wynika z najnowszego sondażu.

Polacy stają po stronie protestujących rolników

Badani, pytani o to, czy popierają rolników protestujących, wydali jednoznaczne odpowiedzi. 54,3 proc. respondentów zadeklarowało, że zdecydowanie popiera postulaty rolników, a dodatkowe 22,9 proc. odpowiedziało, że raczej tak. To oznacza, że niemal 3/4 ankietowanych jest pozytywnie nastawionych do działań protestujących rolników.

Zdaniem 7,7 proc. ankietowanych, postulaty rolników są raczej niezgodne z ich przekonaniami, a 3,1 proc. zdecydowanie się nie zgadza z żadnymi postulatami. Warto jednak zauważyć, że ta grupa stanowi zaledwie niewielki odsetek społeczeństwa.

Prawie jedna ósma ankietowanych (12 proc.) nie zdecydowała się wyrazić swojego zdania w kwestii poparcia dla rolników protestujących. 

*Badanie CATI przeprowadzone 9-10.02.2024 r. na 1067-osobowej grupie respondentów.

źródło: Rzeczpospolita

spot_img

Napisz komentarz

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x