sobota, 20 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Sąsiedzki konflikt o jedzenie. Wegańska rodzina żąda zaprzestania grillowania mięsa, bo śmierdzi!

spot_img

Istnieje wiele różnych kuchni i składników, które dla niektórych osób mogą wydawać się nieprzyjemne w zapachu. Durian, słynący z ostrego aromatu, czy też owoce morza, które niektórzy ludzie bardzo nie lubią, to tylko niektóre przykłady. Jednak większość z nas nigdy nie wpadłaby na pomysł, żeby narzucać swoje preferencje kulinarnego zapachu innym osobom.

Sąsiedzki konflikt o jedzenie. Wegańska rodzina żąda zaprzestania gotowania mięsa bo śmierdzi!

Niestety, nie wszyscy podzielają ten pogląd. Pewna kobieta została zaskoczona, gdy otrzymała od sąsiadującej rodziny dziwną notatkę. Okazało się, że sąsiadującym z nimi weganom przeszkadzał zapach gotowanego mięsa, który docierał z otwartego okna. Zagrozili, że zgłoszą tę sprawę, a także byli obrażeni, gdy sąsiad zorganizował grillowanie, którego aromat również był dla nich nie do zniesienia.

“Zapach gotowanego mięsa sprawia, że ​​czujemy się chorzy”

Kylie, która mieszka na nadmorskich przedmieściach Burns Beach na północ od Perth w Zachodniej Australii, zorganizowała „przyjęcie koronacyjne”, aby uczcić historyczny moment koronacji króla Karola III. Spędziła tygodnie, organizując beztroskie przyjęcie i świętując w prawdziwie australijskim stylu, rozpalając grilla i gotując mięso dla swoich gości. Kylie najpierw otrzymała list z prośbą, który rozpoczynał się słowami:

„Witaj sąsiadko, czy mógłabyś zamykać boczne okno podczas gotowania? Moja rodzina jest weganami — jemy wyłącznie żywność pochodzenia roślinnego — a zapach gotowanego mięsa sprawia, że ​​czujemy się chorzy i zdenerwowani. Będziemy wdzięczni za zrozumienie – dziękujemy. Sarah, Wayne i dzieci.

Na jednym liście jednak się nie skończyło. Niewiele później ​​rozzłoszczona rodzina wysłała kolejne odręczne listy z napisami „ostatnie ostrzeżenie”, „dość” i „potraktuj to poważnie”, grożąc, że zgłosi ją za gotowanie mięsa. Kylie postanowiła podzielić się tym zdarzeniem w mediach społecznościowych.

List od sąsiadów w sprawie zapachu z kuchni wywołał kontrowersje na Facebooku

List, w którym nadawcy prosili swoją sąsiadke o zamknięcie okna podczas gotowania, wywołał setki reakcji użytkowników na Facebooku. Większość z nich była zdumiona treścią listu i sposobem, w jaki został napisany.

Jeden z użytkowników skomentował: “Założę się, że jego sąsiadka zaczyna łzawić, kiedy jej kumpel kosi swój trawnik, a ona czuje zapach tej cudownie świeżo skoszonej trawy”. Inny użytkownik napisał: „Obraża mnie zapach jarmużu, który ktoś gotuję” „Weganie uważają, że mają prawo zawsze narzucać każdemu swój sposób życia” – napisał kolejny.

Weganizm i wegetarianizm stają się coraz bardziej powszechne na całym świecie

​​Weganizm to temat, który od jakiegoś czasu wkracza do naszej codzienności. Jedni podchodzą do niego z entuzjazmem i w pełni podzielają jego wartości, inni zaś patrzą na to z dystansem, a jeszcze inni – z wściekłością. Dlaczego tak się dzieje?

Okazuje się, że weganizm nie jest ideą, która powstała wczoraj. Jego korzenie sięgają tysięcy lat wstecz, a konkretnie do mieszkańców Doliny Indusu, którzy już w okresie od 3300 do 1300 p.n.e. powstrzymywali się od jedzenia mięsa z powodów duchowych. Chociaż zakaz dotyczył bardziej mięsa niż używania produktów pochodzenia zwierzęcego, cementuje go jako system wierzeń, który przewyższa większość. Nawet greccy myśliciele czasami wyrażali chęć uniknięcia zabijania w pogoni za pożywieniem. Jednak dzisiaj, weganizm to nie tylko idea, ale również styl życia i podejście do jedzenia. Nie daje to jednak prawa do faktycznej ingerencji w to, co dana osoba robi we własnym domu!

źródło: www.news.com.au

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x