sobota, 20 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Tragiczny wypadek w gospodarstwie w Wielkopolsce. Rolnik wpadł pod koła pracującego ciągnika!

spot_img

Tragiczne wydarzenie w Wielkopolsce wstrząsnęło lokalną społecznością, gdy podczas rutynowych prac rolniczych doszło do niebezpiecznego wypadku, który zakończył się śmiercią rolnika. Według wstępnych ustaleń, wypadku doszło z powodu nieszczęśliwego zbiegu okoliczności, kiedy to mężczyzna znalazł się w pobliżu pracującego ciągnika i został zmiażdżony przez jego koła.

Wielkopolskia. Rolnik został przejechany przez ciągnik 

To właśnie w jednej z prywatnych posiadłości w Lucinach, w powiecie śremskim, miała miejsce tragiczna sytuacja (10 maja po godzinie 16). Tam 57-letni rolnik wykonywał swoje obowiązki przy ciągniku, który znajdował się w pobliżu budynków gospodarczych, jednakże nieszczęśliwie doszło tam do wypadku, który zakończył się jego śmiercią. W odpowiedzi na tę tragedię, na miejsce zdarzenia zostały wezwane wszystkie służby ratunkowe, włączając w to helikopter.

Ze wstępnych informacji z miejsca zdarzenia wynika, że mężczyzna podczas wykonywania obsługi ciągnika rolniczego na terenie własnej posesji załączył najprawdopodobniej tak zwany bieg pełzający i wtedy doszło do wypadku. Został przejechany przez ciągnik i poniósł śmierć na miejscu” — przekazał w rozmowie z „Głosem Wielkopolski” Włodzimierz Pieprzyk, zastępujący rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

Okoliczności bada prokuratura

Jak sugerował jeden z mieszkańców okolicy ratownikom, 57-letni rolnik miał chęć poprawić coś w naczepie, gdzie przewoził ziemię. W tym celu musiał opuścić kabiny ciągnika, a w trakcie wykonywania czynności, nieszczęśliwie poślizgnął się lub potknął, a następnie został wciągnięty pod koła pojazdu, który był nadal w ruchu. Szczegółowe okoliczności tego tragicznego wypadku są nadal ustalane przez policję pod nadzorem prokuratora, który odpowiada za prowadzenie postępowania w tej sprawie.

Rolniku pamiętaj! Praca w gospodarstwie zawsze niesie ze sobą pewne niebezpieczeństwa, dlatego należy dbać o siebie oraz stosować się do procedur i zasad bezpieczeństwa, tak aby uniknąć podobnych tragedii. Pamiętajmy, że życie i zdrowie są najważniejsze, a świadomość ryzyka i odpowiednie przygotowanie do pracy, to klucz do uniknięcia wypadków.

źródło:tydzien.net.pl

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
11 miesięcy temu

Gdzie była jego żona? dlaczego nie pomagała i asekurowała męża? 🙁
Jakbym była prokuratorem to bym się przyjrzała tej kobiecie, mąż ciężko pracuje a jej nie ma przy mężu by go wspierać w pracy i asekurować.

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x