piątek, 1 grudnia, 2023
spot_img

Rząd wprowadza bon energetyczny na paliwo i gaz! Ma być wypłacany co miesiąc

Inflacja z każdym miesiącem rozpędza się coraz bardziej uszczuplając portfele Polaków. W związku z trudną sytuacją na rynku rząd zapowiedział pomoc w postaci bonów energetycznych na paliwo i gaz. Wsparcie ma być wypłacane co miesiąc, a jego wysokość będzie uzależniona od wielkości gospodarstwa. 

Bon energetyczny będzie można wymienić na dowolny cel

Piotr Patkowski na Antenie Radia Plus wyznał, że tak jak inne kraje Polska musi podjąć natychmiastowe działania w związku z rosnącą inflacją. Programem wsparcia energetycznego ma być objętych ponad 2 mln rodzin.

„To będzie bon energetyczny, którego celem jest zamortyzowanie wzrostu cen ciepła, gazu i benzyny. Nie będziemy wiązać Polaków celem, na jaki mają przeznaczyć te środki, tylko przekażemy Polakom bony, a oni zdecydują, na co te środki przeznaczyć. Wiemy, jakie jest odczucie społeczne inflacji. I zastanawiamy się też nad innymi rozwiązaniami, będziemy je analizować i komunikować.” – powiedział Piotr Patkowski na antenie Radia Plus

Więcej szczegółów ma pojawić się w nadchodzących tygodniach. Nie pozostaje nic innego jak tylko czekać na projekt ustawy i liczyć, że środki będą wypłacone jeszcze w tym roku.

źródło:wrc.net.pl
zdj:gov.pl

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rolnik
Rolnik
2 lat temu

A kto na to wszystko zarobi rząd sobie rozdaje jak by to oni to dawali a to podatnicy i przede wszystkim ludzie którzy mają małe firmy może trzeba zamknąć firmę iść na kuroniówkę i być bezrobotnym bo to w Polsce najlepiej się opłaca.

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x