środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Rząd bez Ministra Pudy?

spot_img

O zarzutach braku skutecznych działań wspierających i ratujących polską wieś oraz rozmów z rolnikami, formułowanych przez–uczestników protestów Ogólnopolskiego Ruchu Rolników AGRO-Unia pod adresem obecnego Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorza Pudy, pisaliśmy już wielokrotnie. W ostatnim czasie Minister Puda musiał się też mierzyć z politycznymi i PR-owymi skutkami udziału w konferencji Premiera Mateusza Morawieckiego na tle wypożyczonego sprzętu rolniczego w miejscowości Brzydowo pod Ostródą. Do tego doszły też kontrowersje wokół zwolnienia ministerialnego urzędnika oraz spór z Ministrem Aktywów Państwowych Jackiem Sasinem o jakość realizacji procedur przygotowujących działalność Krajowej Grupy Spożywczej (KGS).

Kto może zastąpić Ministra?

Natomiast obecnie, w kontekście bardzo prawdopodobnej jesiennej rekonstrukcji Rządu Premiera Mateusza Morawieckiego w sejmowych kuluarach mówi się już o odwołaniu obecnego Ministra Rolnictwa Grzegorza Pudy i zastąpieniu go innym szefem resortu. 
W tym kontekście padają nazwiska Posła Prawa i Sprawiedliwości Roberta Telusa lub Posła Jarosława Sachajki (Kukiz’15), Wiceprzewodniczącego sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Inny wariant zakłada powrót poprzednika Grzegorza Pudy na ministerialnym stanowisku Posła PiS Jana Krzysztofa Ardanowskiego. Jeszcze inna możliwość to objęcie szefostwa MRiRW przez Annę Gembicką, dotychczasową Wiceminister Rolnictwa przy wsparciu ze strony Jarosława Sachajki na wice ministerialnym stanowisku. 
Jednak na obecnym etapie wszystko jest jeszcze na poziomie spekulacji, a wiążące decyzje zapadną najprawdopodobniej już we wrześniu br. 

Źródła: portal onet.pl, Gazeta Wyborcza, Dziennik Gazeta Prawna. 
Foto: Profil Ministra G. Pudy na Twitter

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x