sobota, 13 lipca, 2024
spot_img

Rosja zmieniła zdanie w sprawie korytarza zbożowego

spot_img

Rosja wycofała się z porozumienia w minioną sobotę, ale statki nadal wpływały i wypływały z ukraińskich portów objętych umową zbożową.

eksportu zbóż poza UE

Nagła zmiana decyzji Rosji nastąpiła po rozmowie telefonicznej między prezydentem Rosji Władimirem Putinem a prezydentem Turcji Erdoganem. Inicjatywa zbożowa umożliwiająca eksport ukraińskich produktów rolnych zostanie wznowiona w środę w południe — powiedział prezydent Turcji, powołując się na rosyjskiego ministra obrony Siergieja Szojgu, który miał go zapewnić o powrocie Rosji do porozumienia w tej sprawie.

W środowym oświadczeniu rosyjskie ministerstwo obrony poinformowało, że dzięki zaangażowaniu ONZ i Turcji udało się uzyskać od Ukrainy pisemne gwarancje, że nie wykorzysta korytarza humanitarnego ani ukraińskich portów do prowadzenia operacji wojskowych przeciwko Rosji.

Efektem tej decyzji są środowe – duże przeceny kontraktów na zboża (zwłaszcza pszenicę) po obu stronach Atlantyku.

Andrzej Bąk – eWGT
Źródło: APKInform

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x