czwartek, 13 czerwca, 2024
spot_img

Rosja ponownie zaatakowała ukraińskie porty na Dunaju

spot_img

W nocy 2-go sierpnia wojska rosyjskie uderzyły dronami na południe obwodu odeskiego, poinformował na swoim kanale Telegram szef regionalnej administracji wojskowej Oleg Kiper. „W wyniku ataku wybuchły pożary obiektów infrastruktury portowej i przemysłowej regionu, a elewator został uszkodzony” – powiedział Kiper.

Jak określono w Dowództwie Operacyjnym „Południe”, przeciwnik użył do ataku dronów „Shahed-136”.

Celem wroga była infrastruktura portu Izmaił, który padł ofiarą najpotężniejszego ataku od początku rosyjskiej inwazji.

„W wyniku ostrzału elewator zbożowy, zbiorniki jednego z terminali cargo, pomieszczenia produkcyjne, magazynowe i administracyjne w porcie Izmaił zostały uszkodzone i zniszczone. Po ataku kierujące się do portu Izmaił statki zatrzymały się na Morzu Czarnym.

Wcześniej, bo w nocy 24 lipca Rosja zaatakowała naddunajski port Reni gdzie zniszczone zostały trzy magazyny ze zbożem, a 7 osób zostało rannych.

Naddunajskie porty są najważniejszym szlakiem eksportowym towarów rolnych z Ukrainy po zamknięciu przez Rosję (17-go lipca) korytarza zbożowego na Morzu Czarnym. W ciągu 6 miesięcy 2023 roku porty te obsłużyły ponad 14 mln ton ładunków, a w lipcu 2 mln ton.

Źródło: graintrade-com-ua, TVN24

Andrzej Bąk
Andrzej Bąk
Pochodzę ze wsi położonej na Lubelszczyźnie. Wykształcenie zdobyłem na studiach rolniczych w Olsztynie i Lublinie (ekonomika rolnictwa), oraz w Wyższej Szkole Menedżerów (doradztwo inwestycyjne i analiza finansowa). Pracowałem przy tworzeniu Warszawskiej Giełdy Towarowej S.A. (WGT S.A.) przy udziale ekspertów z giełdy w Chicago. Aktualnie prowadzę portal internetowy e-WGT - Internetowa Giełda Rolna należący do WGT S.A. Na co dzień zajmuję się analizą rynków rolnych i paliw.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x