środa, 17 lipca, 2024
spot_img

Rolnictwo gra z WOŚP. Ile pieniędzy zebrano w 2022 roku?

spot_img

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy co roku bije swoje rekordy zbiórek. Tym razem nie było inaczej. Podczas 30 edycji zebrano 136 282 325 złotych. Są to wstępne szacunki ale już teraz zebrana kwota jest o 10 mln wyższa w porównaniu do tej 2021 r. Licytacje nadal trwają i wszystko wskazuje na to, że kolejny rekor zostanie pobity.

780 tysięcy złotych za złote najdroższe serduszko WOŚP

Aż 777 777 złotych zaoferowała firma Bio-Gen Łódż za Złote Serduszko Fundacji WOŚP. Jest to polska firma działająca na rynku wdrożeń biotechnologicznych, która od 30 lat zajmuje się produkcją biopreparatów wytwarzanych na bazie namnażanych i utrwalanych przez siebie mikroorganizmów. W ofercie firmy znajdują się produkty dla roślin i gleby, probiotyki dla zwierząt, bioutylizatory oraz preparaty do oczyszczania środowiska wodnego. Równocześnie – obok działalności produkcyjnej i wdrożeniowej – BIO-GEN realizuje prace rozwojowo-badawcze w dziedzinie nauk biologicznych, rolniczych i weterynaryjnych. W historii firmy to kolejne najdroższe serduszko, które udało się wylicytować. 

Wśród zwycięzców aukcji, na 4 miejscu znalazła się firma Polish Agro, która prowadzi działalność w zakresie sprzedaży środków produkcji rolnej oraz handlu zbożem. Za złote serduszko zaoferowali aż 123 123 złotych. Lista zwycięzców znajduje się na stronie https://licytacja.wosp.org.pl/

Wśród firm, które wspierają WOŚP jest również Timac Agro Polska, firma specjalizująca się w produkcji nawozów granulowanych i płynnych dla roślin, a także produktów do żywienia zwierząt hodowlanych. W tym roku zaangażowali się na kilka sposobów!  Pomogli Bukowskiemu sztabowi WOŚP poprzez obiad, wodę, oraz produkty spożywcze, dzięki którym wolontariusze i harcerze ugotować mogli aż 200 litrów grochówki. Oprócz tego opłacili chętnym pracownikom pakiet startowy Wirtualnego Biegu WOŚP. Pracownicy zbierali datki do wirtualnej firmowej puszki, które następnie zostały przekazane organizatorom WOŚP.  To kolejny rok, w którym połączyli się w szczytnym celu. 

W Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy biorą udział nie tylko duże firmy ale również te mniejsze, które i w tegorocznej edycji dokładały cegiełkę w różnych lokalnych zbiórkach i działaniach na rzecz WOŚP o czym warto pamiętać.

30 finał dla okulistyki dziecięcej

W tym roku akcja Jurka Owsiaka zbierała na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną między innymi na zakup:

  • angiografu dwupłaszczyznowego do leczenia siatkówczaka – najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci,
  • oftalmoskopy do badania dna oka,
  • lamp szczelinowych do diagnostyki przedniego odcinka oka,
  • tonometrów do pomiaru ciśnienia śródgałkowego (rogówki i soczewki),
  • synoptoforu do pomiaru kąta zeza,
  • urządzeń OCT do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń,
  • tomografii dna oka,
  • mikroskopów,
  • stołów operacyjnych.

źródło: linkedin.com/company/bio-gen-polska; wosp.org.pl
Zdj: wosp.org.pl

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x