sobota, 20 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

PUH „Chemirol” sp. z o.o. wspiera polskich rolników

spot_img

18 lutego b.r. w hotelu The Westin Warsaw w Warszawie odbyła się uroczysta gala XXVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „ROLNIK – FARMER ROKU”. W tym roku firmie PUH “Chemirol” sp. z o.o. przypadł zaszczyt bycia głównym sponsorem tego wydarzenia. Ideą konkursu jest promowanie nowoczesnego rolnictwa. Tym razem kapituła konkursu wyłoniła 28 finalistów, a następnie 8 laureatów w różnych kategoriach. 

W ubiegły piątek w Warszawie zebrała się elita polskiego rolnictwa. W uroczystej gali brały udział gospodarstwa, które członkowie kapituły konkursu wyłonili z 241 zgłoszonych gospodarstw. Laureaci zostali nagrodzeni w kategoriach: gospodarstwa rodzinne – produkcja zwierzęca, gospodarstwo rodzinne – działalność wielokierunkowa, gospodarstwo rodzinne – sadownictwo, gospodarstwo rodzinne – produkcja roślinna, gospodarstwo rodzinne – produkcja warzyw, gospodarstwa rodzinne o alternatywnych źródłach dochodu, gospodarstwa rodzinne – agroturystyka oraz produkty regionalne i tradycyjne. Konkurs objęty był patronatem: Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa oraz JM Rektor Politechniki Bydgoskiej im. J.J. Śniadeckich.

 W imieniu PUH “Chemirol” sp. z o.o.  przemawiał dr Rafał Sobieszczański, który podczas swojego wystąpienia w pierwszej kolejności podziękował rolnikom za wkład i ogrom pracy włożony w polskie rolnictwo.  

– „Nowoczesne rolnictwo musi być otwarte na technologie całego świata, dlatego powiązanie nauki z rolnictwem jest dziś tak bardzo ważne. Nowoczesne rolnictwo to rolnictwo oparte na wiedzy” – powiedział dr Rafał Sobieszczański w swoim przemówieniu. Podkreślił tym samym jak ważny jest rozwój w tej dziedzinie i na tą kwestię w pierwszej kolejności stawia PUH “Chemirol” sp. z o.o.. Firma konsekwentnie rozwija i umacnia współpracę z uczelniami wyższymi oraz jednostkami badawczymi. Każdego dnia inwestuje w rozwój oraz dostarcza kompleksowe rozwiązania. Gromadzi również potencjał wiedzy oraz doświadczenia, a co najważniejsze dba o fachowość doradztwa.  

W dalszej części przemówienia dr Rafał Sobieszczański przedstawił innowacyjne rozwiązania, jakie PUH „Chemirol” sp. z o.o. wprowadza w swojej ofercie, dzięki czemu wychodzi naprzeciw wyzwaniom stawianym przez Polski Zielony Ład. Zaprezentował nowy produkt BlueN®, który został wprowadzony na polski rynek, przy ścisłej współpracy z firmą Corteva Agriscience Poland. Produkt ten rozwiązuje aktualne problemy rolnictwa wynikające z utrudnionej dostępności nawozów azotowych i ich wysokimi cenami. Każdy z laureatów otrzymał produkt BlueN®, aby mógł sprawdzić jego skuteczność w swoich uprawach.  

Objęcie patronatem takiego wydarzenia jak Konkursu „ROLNIK – FARMER ROKU” jest elementem systemowej strategii PUH „Chemirol” sp. z o.o., która zakłada  z jednej strony systemowe aktywności w obszarach badań, rozwoju i innowacji, a z drugiej umacnianie bliskich relacji z klientami. W obszarze dynamicznej współpracy z polskimi rolnikami leży upowszechnianie wiedzy o rolnictwie, popularyzacja nowoczesnych rozwiązań w uprawie roślin i podnoszenie kultury agrarnej. W połowie 2021 roku PUH „Chemirol” sp. z o.o. zainicjował nowy program doradczy Idę po Rekord umożliwiający polskim rolnikom dostęp do autorskich metod maksymalizacji produkcji rolnej w obszarze upraw, które stanowią największy udział w strukturze zasiewów w kraju. 

Źródło: informacja prasowa

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x