czwartek, 30 listopada, 2023
spot_img

Przed nami jedna z najzimniejszych nocy w tym sezonie [POGODA]

spot_img

Spadkowi temperatury sprzyjać będzie słaby wiatr i błękit nieba od Kaszub po Tatry. Jedynie na wybrzeżu środkowym, wschodnim, Żuławach i północy Warmii i Podlasia więcej chmur i tutaj do 0/+3 stopni. Na pozostałym obszarze odnotujemy około -4/-1 stopień. Lokalnie w Łódzkiem, na Kaszubach, Pomorzu Szczecińskim, Mazowszu, Kujawach, Podlasiu, Roztoczu temperatura spadnie do -6/-4 stopni. Jeszcze chłodniej w zastoiskach mrozowych na Podhalu -8 stopni. Na Podhalu i wzdłuż linii Bugu możliwe malownicze mgły osadzające szadź.

Czwartek nie wszędzie będzie pogodny. Od Podlasia po Warmię, Mazury, północ Mazowsza i Kujaw, Kaszuby i wybrzeże na niebie więcej chmur niż pogodnego nieba. Dodatkowo na wybrzeżu, północy Kaszub ( Lębork, Słupsk, Miastko, Bobolice), Żuławy, Wysoczyzna Elbląska, Braniewo może przelotnie popadać krupa śnieżna i mżawka. Sporo chmur także od południowego Podlasia poprzez środkowe Mazowsze, Kujawy i Wielkopolskę. Na zachodzie i w centrum przewaga słońca, a na południu kraju od rana do wieczora błękitne niebo.

Chłodno. W strefie przelotnych opadów tylko +5 stopni. Na pozostałym obszarze +7 stopni. Nieco cieplej do +8/9 stopni na południu i zachodzie kraju.

Wiatr słaby, na północy umiarkowany.

 

Łukasz Sieligowski

 

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników