środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Przed nami duża zmiana pogody [POGODA]

spot_img

W nocy sporo chmur utrzyma się na Dolnym Śląsku oraz na północnym wschodzie kraju- tutaj najcieplej- około -4/-1 stopnia Celsjusza. Na pozostałym obszarze pogodnie. Na zachodzie, wschodzie i w centrum około -8/-4 stopni Celsjusza. Na południu od -13 do -4 stopni Celsjusza- najzimniej w kotlinach górskich i zastoiskach mrozowych. Wiatr zacznie się nasilać. O poranku zwiększy odczucie chłodu na wschodzie i w centrum o około 10 stopni.

W ciągu dnia wietrznie na wschodzie, północy i w centrum Polski. Na Podlasiu powieje do 65 km/h. Na zachodzie i południu wiatr słaby- tylko na wzniesieniach z racji fenu powieje silniej do 70 km/h.

Przed południem śnieg spadnie na Dolny Śląsk- zwłaszcza zachód i północ regionu, zachód, północ, południe i centrum Wielkopolski, zachodnie, północne Kujawy, Pomorze Zachodnie, wieczorem również na Kaszuby i być może południe i wschód województwa Pomorskiego. W okolicy Piły, Poznania możemy mieć wieczorem nawet 4 cm śniegu. 

Uwaga na gołoledź.

Na wschodzie Wielkopolski, Dolnego Śląska, zachodzie, północy i w centrum Ziemi Łódzkiej, południu i wschodzie Kujaw oraz na zachodzie Mazowsza, a wieczorem na Warmii padać ma deszcz przy temperaturze około -1/+1 stopnia Celsjusza. Po mroźnych nocach grunt jest zmrożony, wobec czego deszcz w kontakcie z podłożem będzie zamarzał tworząc lodowisko. Być może mżawka popada również od Katowic po Kraków, Skierniewice, Warszawę, Olsztyn.

Sporo słońca i sucho na wschodzie kraju oraz miejscami na południu.

Zimno i zarazem ciepło. Na Kaszubach w samo południe ledwie -3 stopnie. Na zachodzie i w centrum około 0 stopni. Na wschodzie do +1, zaś na południu 3-5 stopni Celsjusza. W rejonie Inwałdu nawet 7 stopni powyżej zera (Małopolska).

Tak ciepłe powietrze to zasługa niżu nad Włochami i Wielką Brytanią oraz ogromnego wyżu nad Rosją.

Im bliżej północy tym w całym kraju coraz cieplej i w piątek o poranku już w całym kraju odwilż.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x