czwartek, 30 maja, 2024
spot_imgspot_img

Obława na byki w powiecie łosickim

spot_img

Z gospodarstwa w Nowej Kornicy uciekło 10 sztuk mięsnych byków czerwonych rasy Limousine.

Jak informują funkcjonariusze policji byki są przestraszone i mogą być agresywne. Byki tarasując ogrodzenie rozbiegły się w różnych kierunkach, Dwa z nich udało się już wyłapać, natomiast w dalszym ciągu osiem pozostaje na wolności.

Każdy osobnik waży około 600-700 kg. Tak masywne zwierzęta mogą być niebezpieczne podczas samowolnego łapania zwierząt.

Zwierzęta próbuje schwytać właściciel byków i okoliczni rolnicy, a także weterynarz, który został skierowany do uśpienia zwierząt po ich wytropieniu. Akcję koordynują również policjanci.

Foto: pixaby

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x