czwartek, 30 listopada, 2023
spot_img

Przed nami deszczowa aura? [POGODA]

spot_img

Za nami bardzo deszczowy poniedziałek na północy kraju. W okolicy Żnina spadło blisko 20 milimetrów deszczu. Podejrzewam że doszło tutaj do wymuszenia opadów przez wzgórza Kaszubskie od północy.

W nocy nadal ma padać na Pomorzu Zachodnim i Gdańskim. Będą to przeważnie ciagłe opady mżawki, poniżej Kaszub przelotne opady deszczu. Popołudniu przelotne opady pojawiać się będą na północ od Suwałk, Mławy, Gniezna, Zielonej Góry. Łącznie do wieczora spadnie tutaj około 2-5 milimetrów deszczu, natomiast na Kaszubach spadnie do nawet 10-14 milimetrów wody. Najwięcej opadów deszczu pojawi się na Pomorzu Zachodnim. Tutaj do środowego poranka miejscami spadnie nawet 20-25 milimetrów deszczu- szczególnie w okolicy Reska, Bobolic, Świdwina oraz lokalnie w związku z wymuszeniem opadu w okolicy Lęborka, Wejherowa,  Żuław. Od Podlasia po Łódzkie i Dolny Śląsk sucho zarówno w nocy jak i w dzień. Tylko miejscami słabo pokropi. Na południu i wschodzie w nocy sucho. W ciągu dnia również. Dopiero około południa zacznie padać ciągły deszcz na południu Małopolski i Podkarpacia. Im bliżej wieczora tym więcej opadów w tych województwach. W nocy od Roztocza po Małopolskę solidnie popada, a w południowej części Podkarpacia przejdą prwdziwe ulewy. Od Roztocza po Kraków spadnie około 4-8 milimetrów deszczu. Od Rzeszowa po Tarnów około 10-15 milimetrów, a w okolicy Leska, Sanoka, Ustrzyk nawet około 25-35 milimetrów deszczu.

Temperatura nad ranem spadnie do około +5 stopni od Podlasia po Dolny Śląsk. Na pozostałym obszarze około +7/+10 stopni. W ciągu dnia temperatura wyrównana i wyniesie około +12/+14 stopni. Nieco cieplej do +15 stopni w okolicy Przemyśla i Cieszyna, a nieco chłodniej +10 stopni na Pomorzu Zachodnim i Kaszubach. Około godziny 15/00 na wybrzeżu wschodnim po opadach konwekcyjnych temperatura spadnie do +7/+8 stopni.

Wiatr umiarkowany.

 

Łukasz Sieligowski

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników