sobota, 15 czerwca, 2024
spot_img

Protest AGRO-Unii trwa!

spot_img

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami protestujący rolnicy – członkowie i sympatycy Ogólnopolskiego Ruchu Rolników AGRO-Unia nie doczekawszy się reakcji ze strony Rządu Premiera Mateusza Morawieckiego, po spędzeniu 24 godzin w okolicach miejscowości Rękoraj po Piotrkowem Trybunalskim przenoszą się dziś (5 sierpnia br.) na strategiczne pod względem komunikacyjnym rondo pod Piotrkowem Trybunalskim na skrzyżowaniu miejscowej autostrady i drogi S8. 

Na odpowiedź czekają do 12.00!

– Powstanie tam rolnicza blokada i będziemy czekać do godziny 12.00 na reakcję Rządu!– powiedział Lider AGRO-Unii Michał Kołodziejczak. – Jeśli się nie doczekamy, to powiem co będziemy robić dalej. A protesty nie ustaną. Będziemy walczyć o polskie rolnictwo tutaj i w innych miejscach! Bo dla nas brak odpowiedzi Rządu to też jest odpowiedź! Przy okazji pytam gdzie jest opozycja?! Dlaczego nie ma z nami przedstawicieli PSL, Platformy Obywatelskiej, czy Lewicy?! Źle się dzieje w polskim rolnictwie, a ich tu po prostu nie ma! To się musi skończyć! Rolnicy muszą zostać wysłuchani, a ten kto nie słucha polskiego rolnika po prostu nie może być posłem, bo jest zwyczajnym pasożytem!

Cel protestów AGRO-Unii 

Przypomnijmy, że niezadowolenie rolników dotyczy min. fatalnej sytuacji ekonomicznej w wielu branżach, a szczególnie w hodowli trzody chlewnej, drobiu, czyli w branżach dotkniętych przez ASF i grypę ptaków (HPAI). Swoje poważne problemy mają też hodowcy bydła. 
Rolnicy zarzucają również Rządowi, a szczególnie Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorzowi Pudzie, bierność i brak organizacji odpowiedniego finansowego i systemowego  wsparcia dla rolników i mieszkańców wsi.  

Źródło i foto: Profil AGRO-Unii na FB 

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x