środa, 17 lipca, 2024
spot_img

AGRO-Unia broni rolników z warmińsko-mazurskiego

spot_img

Dziś (17 sierpnia br.), na drodze w miejscowości Sampława (gmina Lubawa, powiat iławski woj. warmińsko-mazurskie),  od godzin porannych trwa rolnicza blokada z użyciem ciągników, której organizatorem jest Ogólnopolski Ruch Rolników AGRO-Unia. 

Tej siły już nie zatrzymacie!

– Jesteśmy tu dziś by pokazać i po raz kolejny zaakcentować to w jak fatalnym stanie jest polskie rolnictwo! – mówił Lider AGRO-Unii Michał Kołodziejczak. –  Są z nami rolnicy, hodowcy trzody chlewnej, którzy od 60 dni z uwagi na obostrzenia ASF nie mogą sprzedawać świń! Są z nami producenci drobiu, którzy zmagają się ze skutkami grypy ptaków, czyli między innymi bardzo niskimi cenami skupu drobiu! Stoimy na drodze którą podróżują turyści i wczasowicze na Warmię i Mazury. Blokada potrwa 24 godziny, a oni będą musieli sobie poszukać objazdów. Blokujemy dziś tę drogę bo jesteśmy w rozpaczy i chcemy podkreślić, że problem jest a Rząd nie robi nic! Rząd robi sobie peerelowskie pokazówki z pożyczonymi traktorami, a gospodarstwa upadają! Rolnicy decydują się na samobójstwa, a Premier nie chce się z nami spotkać. Nie podejmuje rozmów. To się musi zmienić! To się musi skończyć!

Protesty 24 i 25 sierpnia  

W tym kontekście Lider AGRO-Unii przypomniał o zapowiadanych na 24 i 25 sierpnia br. rolniczych protestach w wielu miejscach w kraju i o planowanym na jesień marszu i blokadzie Warszawy. Przy okazji protestu rolnicy wyrażali rozczarowanie jakością medialnego przekazu publicznej Telewizji Polskiej, która w odczuciu protestujących relacjonuje protesty w sposób niezgodny z ich intencjami.  

– Z powodu ASF rolnicy zostali zablokowani kolejny raz – stwierdził Michał Kołodziejczak. – Nie mogą sprzedawać swoich świń już 60 dni. Co będzie dalej?! Może zakaz na kolejne 2 miesiące? Ale premier z pajacem Pudą zajęci są robieniem propagandy w TVP i na wiecach. 

Już niedługo nikt wam nie uwierzy, zakłamani politycy, bo jak będzie trzeba to dotrzemy do każdego gospodarstwa w Polsce. Tej siły już nie zatrzymacie!

Źródło i Foto: profil AGRO-Unii na FB

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x