wtorek, 23 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Premiery maszyn Pronar na targach IFAT

spot_img

W najbliższy poniedziałek rozpoczynają się w Monachium Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska IFAT. Firma Pronar z Narwi zaprezentuje w hali B4 na stoisku 405/504 kilka nowości ze swojej oferty.

Jedną z nowości będzie mobilny rozdrabniacz wolnoobrotowy Pronar MRW 1.300. Jest to pierwsza wersja jednowałowa występująca w serii MRW. Maszyna świetnie sprawdzi się podczas produkcji kompostu, rozdrabnianiu zielonych odpadów organicznych, drewnianych, biomasy, papieru, tworzyw sztucznych, plastików, folii czy drobnego złomu. Producent przewidział również szereg wymiennych sit i przeciwnoży, które dodatkowo zwiększają możliwości wykorzystania maszyny. Sprawne przemieszczanie zapewnią osie pozwalające na ciągnięcie maszyny z prędkością maksymalną nawet 100 km/h. Specjaliści firmy Pronar zadbali również o komfort i bezpieczeństwo pracy operatora, wyposażając ją w ekologiczny silnik spalinowy, układ centralnego smarowania, system automatycznego oczyszczania chłodnic, a także bezprzewodowy kontroler do sterowania pracą silnika.

Kolejną maszyną, która zadebiutuje na targach w Monachium będzie przerzucarka kompostu Pronar MBA 4512g. Pierwszy międzynarodowy pokaz pracy tej maszyny z pewnością zainteresuje wiele osób z branży usług recyklingowych. Wyposażona w wał o średnicy 1,2 m, pracujący z prędkością do 220 obr./min., umożliwia przerzucenie do 3 tys m3 masy w ciągu godziny. Maszyna stworzona została do pracy w trudnym terenie, dlatego zastosowano w niej gąsienicowe podwozie. Maksymalna prędkość poruszania to 4 km/h. Obecny w niej mechanizm hydrauliczny pozwala na podniesienie maszyny (wraz z wałem roboczym) o 35 cm. Łatwe i intuicyjne sterowanie umożliwiają dwa joysticki oraz duży 10,4-calowy wyświetlacz dotykowy.

Oprócz wyżej wspomnianych premier, na stoisku Pronaru pojawi się także mobilny rozdrabniacz wolnoobrotowy MRW 2.85 w wersji kołowej. Podobnie jak MRW 1.300 jego podwozie umożliwia poruszanie się z prędkością do 100 km/h. Jest to znana i ceniona maszyna, ułatwiająca przetwarzanie wszelkiego rodzaju materiałów” odpadów komunalnych i budowlanych, palet, gruzu, pozostałości po wycince drzew, korzeni czy materiałów wielkogabarytowych.

 

 

 

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x