sobota, 13 lipca, 2024
spot_img

Premie dla młodych Rolników i restrukturyzacja

spot_img

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zwraca się do Rolników, którzy złożyli w ubiegłym – 2021 roku, wnioski o przyznanie Premii dla Młodych Rolników lub ubiegali się o wsparcie na Restrukturyzację małych gospodarstw i otrzymali decyzję o ich przyznaniu, z pilną prośbą o sprawdzenie, czy dotyczy ich obowiązek dostarczenia do ARiMR tzw. decyzji środowiskowej.

Kto jest zobowiązany?

Wymóg przedłożenia tego rodzaju decyzji zależy od zakresu biznesplanu składanego przez Rolników wraz z wnioskiem o przyznanie pomocy. Na stronie internetowej Agencji dostępny jest „Podręcznik dla wnioskodawców oraz beneficjentów w zakresie oceny oddziaływania na środowisko przedsięwzięć objętych biznesplanem realizowanym w ramach Poddziałania 6.1. Pomoc w rozpoczęciu działalności gospodarczej na rzecz młodych rolników (Premie dla młodych rolników), oraz Poddziałania 6.3 Pomoc na rozpoczęcie działalności gospodarczej na rzecz rozwoju małych gospodarstw (Restrukturyzacja małych gospodarstw), w ramach PROW 2014-2020”, w którym szczegółowo wyłożono zasady przygotowania i informacje o wymogach dot. dostarczenia decyzji środowiskowych.

Telefon do konsultanta OOŚ

ARiMR zachęca też Rolników, by w razie najmniejszych nawet wątpliwości dotyczących rozstrzygnięcia, czy decyzję środowiskową należy dostarczyć, kontaktowali się z konsultantami regionalnymi wyspecjalizowanymi w zakresie  oceny odziaływania na środowisko (OOŚ). Wykaz konsultantów, wraz z adresami e-mail oraz numerami ich telefonów także znajduje się w wyżej wspomnianym podręczniku.

Czas jest ograniczony! 

Warto o to zadbać, bo w przypadku gdyby okazało się, że taką decyzję należy dostarczyć do ARiMR, należy to zrobić najpóźniej wraz z przesłaniem do Agencji wniosku o wypłatę pierwszej raty płatności pomocy.

Źródło: ARiMR
Foto: Pixabay

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x