środa, 24 lipca, 2024
spot_img

Pożar w budynku inwentarskim: 38 krów nie przeżyło

spot_img

W miejscowości Wojciechowo, należącej do gminy Wierzbinek, doszło do tragicznego zdarzenia – w wyniku pożaru budynku inwentarskiego zginęło 38 krów. 

Pożar objął całkowicie budynek inwentarski

Powiadomienie o pożarze dotarło do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Koninie po godzinie 18:00, dnia 15 maja 2024 roku.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono całkowicie objęty pożarem budynek inwentarski, w którym znajdowały się krowy. 40 sztuk bydła zostało ewakuowane przez właściciela budynku przed przybyciem straży pożarnej.

Działania strażaków polegały na podaniu wody na palący się budynek. Po dogaszeniu ognia w obiekcie znaleziono 38 martwych krów.

W zdarzeniu brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 1 w Koninie, strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Radziejowie oraz druhowie z OSP Wierzbinek, OSP Sompolno, OSP Boguszyce, OSP Piotrków Kujawski, OSP Ziemięcin, OSP Ślesin.

źródło: kmpsp-konin; Opracowanie: st. kpt. Sebastian Andrzejewski

Maria Chmal
Maria Chmal
Maria Chmal jest absolwentką ogrodnictwa na Uniwersytecie Przyrodniczym, specjalizującą się w content marketingu. Z pasją popularyzuje wiedzę na temat rolnictwa ekologicznego, ekonomii rynków oraz innowacji w produkcji żywności. Dzięki umiejętnemu wykorzystaniu narzędzi marketingowych, skutecznie zwiększa świadomość społeczną na temat znaczenia rolnictwa. Jej misją jest edukacja społeczeństwa w zakresie zrównoważonego rolnictwa oraz wspieranie inicjatyw na rzecz zdrowego i ekologicznego stylu życia.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x