czwartek, 25 lipca, 2024
spot_img

Powodzie zdziesiątkowały hodowle drobiu i trzody chlewnej w południowej Brazylii

spot_img

Ostatnie wydarzenia w Południowej Brazylii, spowodowane gwałtownymi opadami deszczu, przyniosły za sobą niszczące konsekwencje dla regionu, szczególnie dla branży hodowli zwierząt. Stan Rio Grande do Sul, kluczowy w produkcji mięsa drobiowego i wieprzowego w kraju, stał się areną dramatycznych wydarzeń, które nie tylko spowodowały straty materialne, ale również zagrażają stabilności gospodarczej regionu na dłuższą metę.

Skala zniszczeń jest ogromna

Relacje z terenu donoszą o ogromnych zniszczeniach, które dotknęły nie tylko infrastrukturę, ale także życie codzienne mieszkańców. Wielu z nich, szczególnie rdzennych mieszkańców, straciło wszystko w skutkach nawałnic, co stawia ich w niezwykle trudnej sytuacji. Choć w sieci można znaleźć zdjęcia przedstawiające martwy inwentarz, ze względu na ich drastyczny charakter, zdecydowaliśmy się nie publikować ich tutaj.

W odpowiedzi na kryzys, rząd podjął natychmiastowe działania, w tym uruchomienie specjalnych funduszy na rzecz odbudowy. Jednakże skala zniszczeń, zwłaszcza w sektorze hodowli zwierząt, jest ogromna, wymagając nie tylko krótkoterminowej pomocy, ale także strategicznego podejścia do odbudowy infrastruktury.

Wiele ferm zostało całkowicie wyłączonych z produkcji

ABPA raportuje o katastrofalnych skutkach dla producentów drobiu i trzody chlewnej w regionie. Wiele ferm zostało całkowicie wyłączonych z produkcji, a te, które nadal działają, borykają się z wieloma trudnościami operacyjnymi, takimi jak przerwy w dostawach energii czy trudności w komunikacji.

Obecnie priorytetem jest zapewnienie niezbędnej pomocy dla poszkodowanych oraz odbudowa struktury hodowli zwierząt. Jednakże prognozy co do wznowienia normalnej produkcji są niepewne, co może prowadzić do długotrwałych problemów z dostępnością mięsa drobiowego i wieprzowego dla mieszkańców regionu.

Zanim niekorzystne warunki pogodowe nawiedziły Brazylię pod koniec kwietnia, prognozy wskazywały na perspektywę dalszego wzrostu krajowej produkcji brojlerów i jaj  w tym roku.

źródło: wattagnet

Maria Chmal
Maria Chmal
Maria Chmal jest absolwentką ogrodnictwa na Uniwersytecie Przyrodniczym, specjalizującą się w content marketingu. Z pasją popularyzuje wiedzę na temat rolnictwa ekologicznego, ekonomii rynków oraz innowacji w produkcji żywności. Dzięki umiejętnemu wykorzystaniu narzędzi marketingowych, skutecznie zwiększa świadomość społeczną na temat znaczenia rolnictwa. Jej misją jest edukacja społeczeństwa w zakresie zrównoważonego rolnictwa oraz wspieranie inicjatyw na rzecz zdrowego i ekologicznego stylu życia.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x