środa, 21 lutego, 2024

Polskie służby fitosanitarne hamują napływ zbóż z Ukrainy

spot_img

Eksport zboża z Ukrainy przez granicę z Polską wyhamował w związku ze wzmocnieniem kontroli fitosanitarnej, informuje Ministerstwo Rolnictwa Ukrainy.

W efekcie wydłużył się czas kontroli ładunków na niemal każdym kolejowym przejściu granicznym przez Państwową Inspekcję Fitosanitarną, co doprowadziło do powstania znacznych opóźnień na kolei.

Napięta jest też sytuacja na samochodowych punktach granicznych. Czas oczekiwania na inspektora na drogowym przejściu granicznym „Jagodin-Dorohusk” to prawie 8 dni.

Ministerstwo Polityki Rolnej Ukrainy zapewnia, że pracuje nad rozwiązaniem problemu. W szczególności planowana jest wizyta ministra Mykoły Solskiego w Warszawie, gdzie omówione zostaną kwestie przekraczania granicy i kontroli fitosanitarnej.

Źródło: Agroperspectiva

spot_img
Andrzej Bąk
Andrzej Bąk
Pochodzę ze wsi położonej na Lubelszczyźnie. Wykształcenie zdobyłem na studiach rolniczych w Olsztynie i Lublinie (ekonomika rolnictwa), oraz w Wyższej Szkole Menedżerów (doradztwo inwestycyjne i analiza finansowa). Pracowałem przy tworzeniu Warszawskiej Giełdy Towarowej S.A. (WGT S.A.) przy udziale ekspertów z giełdy w Chicago. Aktualnie prowadzę portal internetowy e-WGT - Internetowa Giełda Rolna należący do WGT S.A. Na co dzień zajmuję się analizą rynków rolnych i paliw.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x