środa, 17 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Polski program wsparcia rolników został zatwierdzony przez Brukselę

spot_img

Komisja Europejska ogłosiła, że polski program wsparcia producentów rolnych o wartości 1 miliarda euro w kontekście wojny Rosji z Ukrainą został oficjalnie zatwierdzony.

Polski program wsparcia rolników zatwierdzony przez Brukselę

1 mld euro dla polskich producentów

„Komisja Europejska zatwierdziła polski program o wartości około 1 mld euro (4,7 mld zł), mający na celu wsparcie płynności producentów rolnych w kontekście wojny Rosji z Ukrainą. Program został zatwierdzony w ramach tymczasowych ram przejściowych i kryzysowych dotyczących pomocy państwa” – przekazała KE.

Polski program wsparcia producentów rolnych  w formie dotacji bezpośrednich

W ramach tej inicjatywy, pomoc dla producentów rolnych zostanie zapewniona poprzez udzielanie ograniczonych dotacji bezpośrednich. Głównym celem działania jest udzielenie wsparcia tym rolnikom, którzy obecnie doświadczają trudności związanych z niedoborem środków finansowych, wynikających z rosnących kosztów nawozów mineralnych oraz niestabilności na rynku rolnym, wywołanych obecnym kryzysem.

Przypomnijmy, że dzisiaj w Brukseli miał miejsce protest rolników z Polski oraz krajów sąsiadujących z Ukrainą. Rolnicy wyrazili swoje niezadowolenie wobec narastającej fali nadmiernego importu produktów rolno-spożywczych zza wschodniej granicy. Zachęcamy do zapoznania się z relacją, dostępną TUTAJ.

źródło: TVN 24

Napisz komentarz

4 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x