wtorek, 16 lipca, 2024
spot_img

Od zachodu napłynie chłodniejsze powietrze [POGODA]

spot_img

W nocy szanse na lokalne burze są na wschodzie Pomorza Zachodniego, północnym wschodzie Wielkopolski, zachodzie Kaszub i być może zachodzie Kujaw- sprawa wyjaśni się wieczorem. Pokropi lokalnie w centrum kraju. Do północy szanse na opad będzie mieć południe i wschód Świętokrzyskiego oraz punktowo na Podkarpaciu, zwłaszcza północy regionu.

Na termometrach o świcie od 5-8 stopni na krańcach zachodnich do 10-12 stopni na wschodzie i do 12-15 stopni od Pomorza Gdańskiego po Kujawy, Łódzkie, Małopolskę.

W środę od Lublina po Podlasie wiatr powieje z południa, zaś na Mazurach z południowego wschodu a nawet wschodu. Nad resztą kraju wiatr powieje z północnego zachodu i będzie silniejszy niż na wschodzie. Wieczorem już w całym kraju wiatr z północnego zachodu z tym, że w centrum powieje najsilniej do 35-45 km/h.

Burze jeśli się pojawią to gdzieś w pasie od Olsztyna po Przasnysz, Łomżę, Łochów, Węgrów, Łuków, Kozienice, Opole Lubelskie i dalej w kierunku Rzeszowa. Jeśli nadciągnie burza można się liczyć z tym, że spadnie lokalnie do 25 mm wody w 25 minut. Będą się wolno przemieszczać, więc będą lokalne i zanikną wieczorem.

W pasie ominiętym przez opady z tego frontu czyli od okolic Włoszczowej po centrum, większość Wielkopolski dzień upłynie z przewagą chmur nad przejaśnieniami i tu jednocześnie będzie najchłodniej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x