środa, 28 lutego, 2024

Polski producent nawozów mikroelementowych – Adob został sprzedany

spot_img

Firma Adob – dostawca schelatowanych nawozów mikroelementowych prawdopodobnie nie będzie dłużej w polskich rękach. Podpisana została przedwstępna warunkowa umowa sprzedaży udziałów Adob globalnemu liderowi w dziedzinie chemii specjalistycznej, firmie Nouryon.

„Dodanie biznesu ADOB do portfolio Nouryon jest doskonałą, strategiczną szansą dla naszej firmy” – powiedział Charlie Shaver, prezes i dyrektor generalny Nouryon. „Transakcja ta potwierdza nasze zaangażowanie w sprawy naszych klientów z branży rolniczej i spożywczej. Z niecierpliwością czekamy na powitanie pracowników i klientów ADOB w rodzinie Nouryon.”

„Dzięki silnemu naciskowi na techologię i innowacje obejmujące biodegradowalne mikroelementy, nawozy specjalistyczne i marki własne, możliwości ADOB są doskonałym uzupełnieniem istniejących możliwości Nouryon w zakresie odżywiania roślin” – powiedział Larry Ryan, wiceprezes wykonawczy i prezes regionu Ameryka w Nouryon.

„To połączenie jest dla ADOB doskonałą szansą do wykorzystania dużej, globalnej organizacji, aby przejść do następnego etapu naszego rozwoju” – powiedział Adam Nawrocki, właściciel i dyrektor generalny ADOB. ” Cieszę się, na możliwość wsparcia połączonej firmy w jej działaniach
w nadchodzących miesiącach.”

Przewiduje się, że transakcja zostanie zakończona do końca 2022 roku, pod warunkiem uzyskania wymaganych zgód i spełnienia warunków zamknięcia.

Źródło: informacja prasowa

spot_img
Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x