sobota, 13 lipca, 2024
spot_img

Rosja ogłasza wcielenie czterech regionów Ukrainy do Federacji Rosyjskiej

spot_img

W piątek Władimir Putin ogłosił wyniki referendów aneksyjnych wskazując na obwody: doniecki, ługański, chersoński i zaporoski. Putin twierdzi, że decyzję podjęli ludzie, a Rosja uszanuje ich wybór i przyjmie wymienione regiony do Federacji Rosyjskiej. Wyniki referendów były wcześniej znane, a same głosowanie objęło margines zastraszonych mieszkańców.

Jeszcze przed piątkowym wystąpieniem Putina Kreml zapowiedział, że ataki na jakąkolwiek zaanektowaną część Ukrainy zostaną uznane za agresję na samą Rosję. Tu formalnie otwiera się droga do użycia broni jądrowej przez Rosję, czym zapewne Kreml będzie systematycznie straszył świat. Przyłączenie wymienionych regionów do Rosji było z punktu widzenia Putina niezbędne, by wysłać tam zmobilizowanych właśnie żołnierzy, którzy formalnie mogą walczyć jedynie na terenie Federacji Rosyjskiej.

Warto przypomnieć, że w 2014 roku Rosja dokonała aneksji Półwyspu Krymskiego, natomiast 21 lutego 2022, na trzy dni przed inwazją na Ukrainę, Putin ogłosił uznanie samozwańczych Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej za niepodległe państwa.

Zaostrzenie konfliktu i balansowanie na krawędzi wojny nuklearnej będzie wspierać ceny zbóż, których olbrzymie zapasy zlokalizowane są w Rosji i na Ukrainie,

Andrzej Bąk – eWGT

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x