sobota, 24 lutego, 2024

Polski eksport drobiu na minusie po raz pierwszy od 12 lat

spot_img

Ceny drobiu w punktach skupujących utrzymują się na stabilnym poziomie jednak nadal jest on o wiele niższy niż z czasów przed pandemicznych. Polski rynek drobiarski żyje głównie z eksportu a ten na skutek ograniczonych możliwości w kanale HoReCa spadł do najniższego poziomu od roku 2009.  Zdaniem analityków najbliższe półrocze nie przyniesie znacznych podwyżek, a tych raczej powinniśmy wypatrywać w drugiej połowie roku o ile ptasia grypa, pandemia i wysokie ceny pasz dojdą do stabilizacji.

Po ile brojler, a po ile tuszka?

Według danych Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW w minionym raporcie na rynku krajowym odnotowano rozbieżne kierunki cen.

źródło: ZSRiR

Według danych zebranych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wynika, że w dniach 07.03 – 14.03.2021 rtuszki kurcząt patroszonych zbywano średnio po 5,99 zł/kg, o 3,1% więcej niż przed tygodniem. Natomiast cenatuszek indyków zanotowałą delikatną korektę w dół i wyniosła 11,19 zł/kg. 

Cena za kilogram brojlera mozolnie wzrasta. W skupie uzyskać było można ok. 3,61 zł/netto. Była to cena o 3 gr/kg wyższa niż w poprzednim notowaniu. 

Kaczki utrzymały podobny poziom cen sprzed tygodnia. W skupie za kilogram kaczki można było uzyskać ok. 4,58 zł/netto.

Ceny w skupie indyków pierwszy raz od dawna nie notują znacznych wzrostów. Za indory dostawcy uzyskiwali przeciętnie 5,51 zł/kg a w przypadku indyczków cena 5,62 zł/kg

źródło: gov.pl
kowr.pl

spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x