piątek, 14 czerwca, 2024
spot_img

Potwierdzono pierwsze ognisko ASF!

spot_img

Niestety potwierdziły się nasze wczorajsze doniesienia o pierwszym w tym roku ognisku ASF w Polsce. Główny Inspektorat Weterynarii poinformował, że na podstawie wyników badań laboratoryjnych przekazanych w dniu 17 marca br. w godzinach wieczornych przez Państwowy Instytut Weterynaryjny w Puławach, oficjalnie potwierdzono pierwsze w 2021 r. krajowe ognisko afrykańskiego pomoru u świń. 

Ognisko w Niedźwiadach 

Ognisko ASF nr 2021/1 wyznaczono w gospodarstwie położonym w miejscowości Niedźwiady, gmina Świebodzin, powiat świebodziński, województwo lubuskie. 
Utrzymywano tam 15 938 świń, Inspekcja Weterynaryjna wdrożyła już procedury związane z likwidacją choroby. Działania podjęto zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 6 maja 2015 r. w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń. Ponadto, w promieniu 10 km wokół ogniska zostanie wyznaczony obszar zapowietrzony i zagrożony.

Źródło: GIW
Foto: Pixabay 

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x